Google zainwestuje w Warszawie. Powstanie kompleks biurowy

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Siedziba Google

Siedziba Google / Fot. Pxhere

Firma Goolge ma zainwestować ok. 2,7 mld zł w zakup budynków i kompleksu biurowego "The Warsaw HUB". Ponadto organizacje pozarządowe otrzymały wsparcie w postaci 40 mln zł, na świadczenie bezpośredniej pomocy ukraińskim uchodźcom.
  • Polski oddział Google poinformował w poniedziałek, że planuje zakupić dotychczasowe budynki oraz wynajmowaną przestrzeń na warszawskiej Woli.
  • Dzięki temu powstanie centrum oraz kompleks biurowy “The Warsaw HUB”, który umożliwi dalszy rozwój technologii chmurowych.
  • Łączny koszt operacji oraz rozwoju centrum ma wynieść łącznie blisko 2,7 mld zł.
  • Amerykańska firma przeznaczyła w ubiegłym tygodniu około 40 mln zł na wsparcie organizacji pozarządowych.
  • Mają one się zająć bezpośrednim wsparciem uchodźców, a także zapewnić im opiekę prawną i psychologiczną.
  • Zobacz także: Raport Instrat. Eksperci wyjaśniaja wysokie ceny za prąd

Amerykańska firma technologiczna Google poinformowała w poniedziałek, że na warszawskiej Woli powstanie kompleks biurowy zwany jako “The Warsaw HUB”. W tym celu posłużą dotychczasowe budynki, które firma wynajmowała i ulokowała w nich centrum rozwoju technologii chmurowych. Według wstępnego kosztorysu zakup budynków oraz dalszy rozwój centrum wyniesie blisko 2,7 mld zł.

Obecnie działalność Google w Polsce koncentruje się na wspieraniu działań na rzecz uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy

– przekazał amerykański gigant.

W komunikacie przypomniano, że w ubiegłym tygodniu przeznaczono blisko 40 mln zł na pomoc organizacjom pozarządowym, które rozdysponują środki na bezpośrednią pomoc humanitarną oraz wsparcie w pierwszych tygodniach pobytu ukraińskich uchodźców w Polsce, a także inicjatyw, które starają się odpowiedzieć na ich długofalowe potrzeby.

Google podkreśliło także, że będzie wykorzystywać swoje zasoby i przestrzenie, aby wesprzeć osoby dotknięte wojną na Ukrainie, m.in. w Campusie Google for Startups na warszawskiej Pradze, gdzie ma być utworzone centrum. Stamtąd lokalne organizacje pozarządowe będą świadczyć pomoc prawną i psychologiczną dla uchodźców.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY