Tajemnicze zniknięcie rumuńskiego myśliwca. Wysłany na poszukiwania śmigłowiec rozbił się

PILNE
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
MiG-21 Lancer C Sił powietrznych Rumunii.

MiG-21 Lancer C Sił powietrznych Rumunii. / Fot. Wikimedia Commons

Siedem osób zginęło w katastrofie rumuńskiego śmigłowca IAR 330-Puma, który wyruszył na poszukiwania po tym, jak myśliwiec MiG-21 LanceR zniknął z radaru w okolicach miasta Dobrudża, na wybrzeżu Morza Czarnego. Na miejsce wyruszyła, już drogą lądową kolejna ekipa ratunkowa, która znalazła płonący wrak śmigłowca. Na razie nie wiadomo, co z pierwszą maszyną i jej pilotem.
  • Około godziny 20 rumuńskie Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że o godz. 19.00 samolot MiG 21 LanceR, który wykonywał misję patrolową nad Dobrudżą, stracił kontakt radiowy z wieżą kontrolną i zniknął z radarów.
  • W rejon zdarzenia został wysłany śmigłowiec IAR 330-Puma, który także stracił kontakt radiowy z wieżą kontrolną i zniknął z radaru ok. godz. 19.44. Po godzinie 21 podano, że wrak śmigłowca został znaleziony w płomieniach. Nikt nie przeżył.
  • Przed godziną 23 rumuńskie media podały, że znaleziono miejsce katastrofy samolotu MiG 21 LanceR, ale nie ma jeszcze informacji o losie pilota, tzn. czy udało mu się katapultować.
  • Zobacz także: Papież podziękował Polakom: “Wy jako pierwsi wsparliście Ukrainę”

Najpierw zniknął myśliwiec, potem śmigłowiec

Około godziny 20 rumuńskie Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że o godz. 19.00 samolot MiG 21 LanceR, który wykonywał misję patrolową nad Dobrudżą, stracił kontakt radiowy z wieżą kontrolną i zniknął z radarów o godz. 19.03 w rejonie między miejscowościami Cogealac i Gura Dobrogea. Samolot wystartował z bazy lotniczej Mihail Kogalniceanu około godziny 18.50.

Około godz. 19.21 z misją poszukiwania i ratowania samolotu Mig 21 LanceR, wyruszył śmigłowiec IAR 330-Puma, który stracił kontakt radiowy z wieżą kontrolną i zniknął z radaru ok. godz. 19.44. Po godzinie 21 podano, że wrak śmigłowca został znaleziony w płomieniach przez kolejną ekipę ratowniczą, która wyruszyła drogą naziemną. Nikt nie przeżył. Na pokładzie było pięciu żołnierzy oraz dwóch ratowników z rumuńskich sił morskich.

Przed godziną 23 rumuńskie media podały, że znaleziono miejsce katastrofy samolotu MiG 21 LanceR, ale nie ma jeszcze informacji o losie pilota, tzn. czy udało mu się katapultować.

Pojawiają się doniesienia, że panowały trudne warunki pogodowe.

Nagrania z miejsca zdarzenia:

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

g4media.ro

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY