Papież podziękował Polakom: “Wy jako pierwsi wsparliście Ukrainę”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Papież Franciszek ostrzega przed fałszywym duchem światowości

Papież Franciszek podczas wizyty na Słowacji / Fot. EPA/PAP/Luca Zennaro. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej zwrócił się do Polaków. Podziękował on całemu narodowi polskiemu za włożony wysiłek przy przyjmowaniu ukraińskich uchodźców, a także za podejmowane wsparcie Ukrainie. Podkreślił, że Polska jako pierwsza pokazała braterstwo i wyciągnęła pomocną dłoń.
  • W trakcie środowej audiencji generalnej Papież Franciszek otwarcie podziękował Polakom za okazaną solidarność z narodem ukraińskim.
  • Wskazał na podejmowane przez Polskę wysiłki na rzecz obrony Ukrainy przed rosyjskim agresorem.
  • Przypomniał również, że nasz kraj jako pierwszy zaangażował się politycznie oraz humanitarnie.
  • Zobacz także: Środa Popielcowa i Wielki Post w polskim folklorze

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków! Wy jako pierwsi wsparliście Ukrainę, otwierając swoje granice, swoje serca i drzwi swoich domów dla Ukraińców uciekających przed wojną. Hojnie ofiarujecie im wszystko, czego potrzebują, by mogli żyć godnie, pomimo dramatu obecnej chwili. Jestem wam głęboko wdzięczny i z serca Wam błogosławię!

– powiedział do Polaków Papież Franciszek.

Następnie papież zwrócił się w improwizowanych słowach do o. Marka Viktora Gongalo OFM, który pochodzi z Ukrainy, lecz pracuje w Watykanie również jako lektor języka polskiego. Franciszek podziękował za jego trud oraz podkreślił, że wspiera go oraz jego rodzinę w tych ciężkich chwilach.

A ten brat franciszkanin, który jest lektorem w języku polskim. jest obywatelem Ukrainy. Jego rodzice będący w podeszłym wieku są w tej chwili w podziemnym schronie, broniąc się przed bombami w okolicach Kijowa. On zaś nadal pełni swoją służbę tutaj z nami. Wspierając jego, wspieramy wszystkich ludzi, którzy cierpią z powodu bombardowań. Jego starszych rodziców i wiele osób starszych, które są pod ziemią, żeby się bronić. Pamiętamy w sercu o tym narodzie. Dziękuję ci za kontynuowanie pracy

– podziękował Ojciec Święty.

aleteia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY