Rosja grozi, że zablokuje Wikipedię. Władze podały powód

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rosja

Poznań, antywojenny mural. Putin jako Voldemort. / fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rosja zarzeka się, że jej wojska zajmują Ukrainę z "chirurgiczną precyzją" i nie ostrzeliwują ludności cywilnej. Fakty mówią jednak co innego: O zbrodniach dokonywanych przez Federację Rosyjską możemy poczytać choćby na Wikipedii.
  • Rosja konsekwentnie posuwa się w głąb Ukrainy, lecz jej wojska ponoszą dotkliwe straty
  • Sytuacja na froncie zmusza wojskowych do złamania morale Ukraińców poprzez bombardowanie ludności cywilnej
  • Rosyjski państwowy regulator internetu i mediów zapowiedział, że może zablokować Wikipedię za artykuł “Rosyjska inwazja na Ukrainę (2022)”
  • W artykule poruszono kwestię doniesień o licznych ofiarach śmiertelnych wśród zwykłych nieuzbrojonych Ukraińców
  • Zobacz także: Rosja przeprowadziła w środę desant w Charkowie. Ukraina: Zaatakowali szpital

Rosja zablokuje Wikipedię?

Rosyjski państwowy regulator internetu i mediów, urząd Roskomnadzor, poinformował, że może zablokować Wikipedię. Powodem tak daleko idących działań władz okazał się rosyjskojęzyczny artykuł poświęcony działaniom wojennym na Ukrainie.

Jak podaje Agencja Reutera, w ciągu siedmiu dni od rozpoczęcia inwazji śmierć poniosło co najmniej 136 cywilów, w tym 13 dzieci. Między innymi te informacje zostały zawarte w artykule na popularnej witrynie edukacyjnej. Treść okazała się jednak niewygodna dla Kremla.

Rosyjska narracja używa w odniesieniu do wojny terminu “specjalna operacja wojskowa”. Kreml przekonuje, że rzeczywiste straty Rosjan są duże niższe niż podaje Ukraina. Według Kijowa od początku wojny zginąć mogło nawet sześć tysięcy żołnierzy FR.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY