Koleje Mazowieckie włączają się do akcji pomocy dla uchodźców. Zostaną wydzielone dwa pociągi

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
KM pomoże w transporcie uchodźców

Ukraińcy uciekający z Kijowa / Fot. PAP/EPA/Roman Pilipey. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zarząd Województwa Mazowieckiego poinformował o tym, że zostanie uruchomiony specjalny pociąg humanitarny. Pojazd w barwach Kolei Mazowieckich będzie kursował na trasie Warszawa Zachodnia-Dorohusk-Warszawa Zachodnia. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przekazał, że pociąg ma pomóc w transporcie uchodźców z Ukrainy oraz darów dla potrzebujących.

Koleje Mazowieckie w związku z działaniami wojennymi na Ukrainie postanowiły udostępnić jedną parę pociągów, które będą kursować na trasie Warszawa Zachodnia-Dorohusk-Warszawa Zachodnia. Każdy pojazd składać się będzie maksymalnie z ośmiu dwupiętrowych wagonów.

Jak informuje zarząd Mazowsza, uchodźcy, którzy będą przewożeni pociagiem KM mogą liczyć na wsparcie ze strony pedagogów i pielęgniarek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Samorząd Mazowiecki angażuje się w pomoc dla Ukraińców

Sytuacja wymaga pełnej mobilizacji i zaangażowania. Decyzje muszą zapadać w trybie pilnym, tak aby jak najwięcej mieszkańców Ukrainy mogło otrzymać pomoc. Dlatego dziś podczas posiedzenia zarządu zdecydowaliśmy o uruchomieniu pociągu humanitarnego

– podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Dotychczas nie podano terminu uruchomienia pierwszych transportów po ukraińskich uchodźców.

Nie mamy jeszcze informacji, kiedy wyruszy pierwszy pociąg. Na razie czekamy na rozkład jazdy

– poinformowała Donata Nowakowska, rzecznik Kolei Mazowieckich.

Z kolei jak informuje przedstawiciel zarządu spółki Kolei Mazowieckich Dariusz Gajda, przedsiębiorstwo wyraża pełną gotowość, lecz trwają ustalenia szczegółów operacji.

Trwają ustalenia dotyczące szczegółów. Jesteśmy w pełnej gotowości

– przekazał Gajda.

Przypomnijmy, że podobnie jak komunikacja miejska w Warszawie, tak i podróże Kolejami Mazowieckimi są darmowe dla obywateli Ukrainy. Warunkiem jest okazanie paszportu.

warszawa.naszemiasto.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY