Co z Polakami na Ukrainie? Ważne pytania

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przemyśl

Przemyśl / Fot. PAP/Darek Delmanowicz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Stowarzyszenie Wiara i Czyn zwróciło się do premiera z prośbą o udzielenie informacji w kwestii ewakuacji Polaków z Ukrainy.

Zobacz także: Ukraińscy żołnierze z Wyspy Węży wcale nie zginęli. Są w rosyjskiej niewoli

Organizacja podkreśliła, że chodzi jej o troskę “o bezpieczeństwo obywateli ukraińskich narodowości polskiej i Polaków czasowo przebywających na Ukrainie, w tym zgromadzeń zakonnych i duchowieństwa”.

W jaki sposób rząd zorganizował ewakuację Polaków i polskich organizacji z terenów objętych działaniami wojennymi? 

W jaki sposób rząd zabezpieczył pobyt obywateli ukraińskich narodowości polskiej i ciągłość działania polskich organizacji po ewakuacji na teren Rzeczypospolitej Polskiej? 

W jaki sposób rząd zapewnił bezpieczeństwo i pomoc humanitarną Polakom i polskim organizacjom, które zdecydują się pozostać na Ukrainie? – zapytało Stowarzyszenie.

Ponadto organizacja oczekuje wyjaśnień co do “bezczynności komisji parlamentarnych: sejmowej Komisja Łączności z Polakami za Granicą i senackiej Komisja Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą”.

Sygnowane nazwiskiem prezesa Stowarzyszenia Wiara i Czyn, dr. Krzysztofa Kawęckiego, wpłynęło dziś do Kancelarii Premiera.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wiaraiczyn.org.pl 

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY