UEFA szykuje sankcje dla Rosjan. Federacja chce wymierzyć surową karę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

Spartak Moskwa ma zostać wykluczony z Ligi Europy, a UEFA zerwać umowę sponsorską z Gazpromem – takie sankcje wobec Rosji szykuje europejska federacja.

  • Decyzja w tej sprawie ma zapaść na początku przyszłego tygodnia.
  • UEFA już wcześniej zadecydowała o tym, że odbierze Sankt Petersburgowi prawo do organizacji najbliższego finału Ligi Mistrzów.
  • Zostało to jednak odebrane jako tchórzostwo – od federacji oczekiwano wykluczenia Rosjan z rozgrywek i zerwania umowy z Gazpromem.
  • Zbigniew Boniek, wiceprzewodniczący UEFY, zapowiadał, że takie decyzje mogą zostać podjęte „za kilka dni”
  • Zobacz także: Ukraina tworzy legion cudzoziemski dla ochotników z zagranicy

Zadecyduje Komitet Wykonawczy UEFA

W poniedziałek zbierze się Komitet Wykonawczy UEFA, który zadecyduje o kolejnych sankcjach wobec Rosji.

– Zawieszone zostaną kluby oraz reprezentacja kraju. Na ten moment kara obejmie tylko Spartak Moskwa, który w 1/8 Ligi Europy ma zmierzyć się z RB Lipsk. UEFA nie ma natomiast wpływu na decyzję odnośnie uczestnictwa Rosji w eliminacjach do mistrzostw świata. Głos decyzyjny w tej sprawie posiada FIFA, która nie odniosła się jeszcze do ostatnich wydarzeń

– poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl.

FIFA nie ogłosiła decyzji

UEFA, nakładając sankcje na Rosję, wywrze presję na FIFA, która do tej pory nie zdecydowała o żadnych karach dla tego kraju. Czechy, Szwecja i Polska zgodnie zapowiedziały, że nie zagrają z Rosją w eliminacjach do MŚ 2022.

– To wspólna, jednogłośna decyzja zarządu, piłkarzy i sztabu. Deklaruję wszelką pomoc sportowcom, którzy odmówią rywalizacji z Rosją, w przypadku objęcia ich jakimikolwiek konsekwencjami ze strony (tfu!) federacji!!!

– zapowiedział Kamil Bortniczuk, minister sportu.

Jak poinformował na Twitterze piłkarski statystyk Wojciech Frączek, jeśli FIFA ostatecznie wyrzuci Rosję z rozgrywek to jej miejsce na 99 procent zajmie reprezentacja Węgier i to ona będzie rywalem Roberta Lewandowskiego i spółki. Stanie się tak w oparciu o ranking zwycięzców grup Ligi Narodów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio ZET, TwitterSubskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY