Kijów: Rosyjska rakieta trafiła w blok mieszkalny [+FOTO, WIDEO]

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie bloku trafionego rakietą w Kijowie.

Zdjęcie bloku trafionego rakietą w Kijowie. / Fot. Twitter/NEXTA

"Odnotowujemy kolejną zbrodnię wojenną przeciwko ludności cywilnej Ukrainy. Ratownicy ewakuują mieszkańców wieżowca przy Alei Łobonowskiego 6A, gdzie 26 lutego pocisk uderzył w budynek mieszkalny na 17 i 18 piętrze" - napisało na Twitterze ukraińskie Ministerstwo Obrony.

Zobacz także: Uchodźcy z Ukrainy napływają do Polski [+FOTO]

Pozytywną informacją jest, że według pierwszych podawanych informacji – nie ma ofiar.

“Według wstępnej informacji nie ma ofiar i rannych, trwa ewakuacja” – podała państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Portal Nv.ua podał, że w pobliżu nie ma żadnych obiektów wojskowych. Szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba zaapelował za pośrednictwem Twittera o “zatrzymanie rosyjskich zbrodniarzy wojennych”.

Kijów, nasze wspaniałe, spokojne miasto, przetrwał kolejną noc pod atakami rosyjskich sił lądowych, rakietami. Jeden z nich trafił na mieszkanie w Kijowie. Domagam się od świata: całkowitego odizolowania Rosji, wypędzenia ambasadorów, embarga na ropę, zrujnowania jej gospodarki. Powstrzymaj rosyjskich zbrodniarzy wojennych! – napisał.

Według kolejnych podawanych przez media doniesień, w budynku jednak mają być ranni.

“Tam gdzie był pokój dziecięcy, została dziura” – powiedziała mediom mieszkanka 21. piętra trafionego przez rosyjską rakietę budynku mieszkalnego w Kijowie.

Jeden z mieszkańców powiedział, że wraz z rodziną był w czasie uderzenia pocisku w kuchni i tylko dzięki temu udało im się przeżyć. Jego bliscy odnieśli obrażenia. Żona i syn, jak powiedział, mają połamane nogi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY