Sean Penn na Ukrainie. Gwiazda Hollywood chce nakręcić wojenny film dokumentalny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sean Penn z prezydentem Ukrainy w Kijowie

Sean Penn z prezydentem Ukrainy w Kijowie / Fot. Instagram

To nie pierwszy pobyt Seana Penna w stolicy Ukrainy. Prace nad filmem dokumentalnym poświęconym rewolucji na Ukrainie rozpoczął w listopadzie ub.r. Wtedy również sekretnie przybył do naszego wschodniego sąsiada, aby porozmawiać z osobami, które brały udział w Euromajdanie oraz ucierpiały podczas wojny w Donbasie.

Dwukrotny zdobywca Oscara został sfotografowany podczas rządowej konferencji prasowej w Kijowie. Można go było również zobaczyć na spotkaniu z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Gwiazdor chce przedstawić surową prawdę o konflikcie.

– Reżyser [Penn] przyjechał do Kijowa jako dokumentalista specjalnie po to, by nagrywać wszystkie wydarzenia na Ukrainie, powiedzieć światu prawdę o inwazji Rosji na nasz kraj […] Dzisiaj Sean Penn jest jednym z tych, którzy wspierają Ukrainę będąc na Ukrainie. Nasz kraj jest mu wdzięczny za taki pokaz odwagi i uczciwości […] Penn demonstruje rodzaj odwagi, której wielu innym, w tym zachodnim politykom, brakuje

– napisano w miniony czwartek w ukraińskim wpisie na facebookowym profilu prezydenta.

To nie pierwszy pobyt Seana Penna w stolicy Ukrainy. Prace nad filmem dokumentalnym poświęconym rewolucji na Ukrainie rozpoczął w listopadzie ub.r. Wtedy również sekretnie przybył do naszego wschodniego sąsiada, aby porozmawiać z osobami, które brały udział w Euromajdanie oraz ucierpiały podczas wojny w Donbasie. Hollywoodzki aktor miał wtedy odwiedzić zniszczoną wioskę Shirokino oraz Mariupol.

Nie wiadomo, na jakim etapie obecnie jest produkcja Penna. Nie wiadomo także, czy wobec ataku Rosji na Ukrainę filmowiec będzie kontynuował swoją pracę. Projekt nie ma jeszcze tytułu ani planowanej daty premiery. Ze szczątkowych informacji wynika, że celem amerykańskiej sławy jest przybliżenie szerszej publiczności na całym świecie sytuacji Ukrainy od 2013 r.

Kancelaria prezydenta Ukrainy przekazała, że Penn “wykazał się odwagą, której brakuje wielu innym”. Penn, wnioskując z krótkiego nagrania na Instagramie, mimo wojny nie zrezygnował z produkcji swojego filmu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY