Brytyjski minister: NATO nie może być aktywne na Ukrainie

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Amerykańskie wojsko w Polsce

Amerykańskie wojsko w Polsce / Fot. Twitter/ MON

Brytyjski wiceminister obrony, James Heappey występując w brytyjskim parlamencie stwierdził, że żołnierze NATO nie mogą wziąć aktywnego udziału w działaniach na Ukrainie ponieważ stwarzałoby to "egzystencjalne zagrożenie".

  • Wiceminister stwierdził, że brytyjski rząd będzie “sprawdzał jak może wesprzeć Ukraińców w najbliższych kilku dniach”.
  • “Ale wszyscy musimy mieć jasność, że brytyjscy żołnierze i żołnierze NATO nie mogą odgrywać aktywnej roli na Ukrainie” – dodał.
  • NATO wykluczało możliwość wysłania żołnierzy na Ukrainę. Sojusz wzmacnia natomiast swoją wschodnią flankę.
  • Zobacz także: Francuski minister do Putina: My też mamy broń nuklearną

NATO nie może być aktywne na Ukrainie

Heappey mówił, że “ryzyko błędnej kalkulacji” w przypadku aktywnego udziału jednostek Wielkiej Brytanii lub innego państwa NATO w konflikcie na Ukrainie mogłoby prowadzić do “egzystencjalnego zagrożenia”.

– Musimy wszyscy mieć jasność co do ryzyka błędnej kalkulacji i jak egzystencjalnym zagrożeniem to mogłoby się stać, gdyby ktoś dokonał błędnej kalkulacji i sprawy eskalowałyby

– stwierdził Heappey.

NATO wykluczało możliwość wysłania żołnierzy na Ukrainę – Sojusz wzmacnia jednak obecność wojskową w państwach na flance wschodniej, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Ukrainy i Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rzeczpospolita

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY