Trump ostro o obecnym prezydencie USA. “Chiny zaatakują wkrótce Tajwan”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump

Donald Trump / Fot. Wikimedia Commons

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump udzielił wywiadu dla programu "The Clay Travis & Buck Sexton Show". Skrytykował on otwarcie obecnego przywódcę Amerykanów Joe Bidena za szereg błędów w polityce zagranicznej. Jego zdaniem drogą Rosji pójdą Chińczycy, którzy mogą w podobny sposób zaanektować Tajwan.
  • W dłuższym wywiadzie dla podcastu radiowego, były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wypowiedział się na temat obecnej sytuacji na świecie.
  • Stwierdził również, że podobnie jak Rosja uczyniła z Donieckiem i Ługańskiem, tak Chińczycy mogą siłą podporządkować sobie Tajwan.
  • Należy przypomnieć, że de iure Tajwan należy do Chińskiej Republiki Ludowej, lecz społeczność międzynarodowa uznaje ich za niepodległy byt państwowy.
  • Donald Trump skrytykował obecną administrację w Waszyngtonie za odchodzenie od mocnej polityki zagranicznej.
  • To pozwoliło na agresywne ruchy Kremla oraz może pozwolić na przyszłe poczynania Pekinu.
  • Zobacz także: Doradca Merkel: Nie docenialiśmy brutalności i bezwzględności Putina

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump postanowił odnieść się do inwazji Rosji na wschodnie tereny Ukrainy. Wskazał on, że w następnej kolejności stoją Chiny, które posiadają już wcześniej ustalone cele do swojej ekspansji terytorialnej.

Zaznaczył, że Pekin widząc agresywne ruchy Kremla oraz reakcję NATO i reszty świata, zdecyduje się uderzyć na Tajwan, który uważają za integralną jednostkę administracyjną Chińskiej Republiki Ludowej. Warto podkreślić tutaj, że Chińczycy poczynili wstępne kroki w postaci patroli nad wyspą, czy poprzez umacnianie swojej pozycji na Morzu Południowochińskim tworząc sztuczne wyspy pod bazy wojskowe.

Narracja, że rozpada się sojusz Chin i Rosji to fakenews. Trump nazywa Putina i Xi bliźniaczkami i ostrzega, że następny może być Tajwan

– zauważyła Hania Shen, polska blogerka mieszkająca na Tajwanie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wrogowie wykorzystują słabość Bidena

Donald Trump oskarżył również prezydenta Joe Bidena za dopuszczenie do katastrofy na Ukrainie, podkreślając, że za jego administracji nie doszłoby do takiej eskalacji napięcia i agresywnych ruchów zarówno Rosjan i Chińczyków, którzy wykorzystują słabość obecnego przywódcy Stanów Zjednoczonych.

Oni czekali na olimpiadę. Teraz zakończyła się olimpiada i spójrz Xi Jinping tego chce

– powiedział Trump.

To prawie jak siostry bliźniaczki tutaj, ponieważ masz taką, która chce Tajwanu

– zauważył.

Putin nigdy by tego nie zrobił, a Xi nigdy by tego nie zrobił

– stwierdził, uważajac, że jego administracja nie dopuściłaby do takiej sytuacji z jaką świat obecnie się zmaga.

Krytycy administracji Bidena stwierdzili, że jej błędy w polityce zagranicznej, począwszy od wycofania wojsk USA z Afganistanu, dały zielone światło autorytarnym przywódcom do agresywnych działań na całym świecie.

foxnews.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY