Nocne czuwanie i modlitwa w intencji Polski. Setki parafii biorą udział w akcji [+WIDEO]

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Różaniec

Różaniec / Fot. Pixabay

W nocy z soboty 26 lutego na niedzielę 27 lutego w Bazylice w Niepokalanowie oraz w 150 innych parafiach w Polsce i poza granicami kraju odbędzie się czuwanie modlitewno-błagalne o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny.
  • Wydarzenie odbywa się w roku 400. rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich przez św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski.
  • Centralnym miejscem modlitewnego spotkania będzie Bazylika Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.
  • Czuwanie wsparł swoim błogosławieństwem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki oraz biskupi różnych diecezji i kapłani.
  • Zobacz także: Truth Social. Portal społecznościowy Trumpa na razie tylko dla Amerykanów

W 400. rocznicę święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli

Wydarzenie odbywa się w roku 400. rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich przez św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski. Inicjatorem akcji jest ks. Dominik Chmielewski SDB. Centralnym miejscem modlitewnego spotkania będzie Bazylika Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.

Kochani. Tutaj z Niepokalanowa zapraszam każdego z Was na 26/27 lutego, kiedy będziemy modlić się w tej bazylice o Boże błogosławieństwo dla Polski. Będziemy się modlić całą noc w ramach wielkiej nowenny za naszą Ojczyznę, o nowe wylanie Ducha Świętego – zwrócił się w nagranym zaproszeniu.

“Trudne i niepokojące czasy zbliżają się do nas wielkimi krokami”

W inicjatywę włączyli się polscy wierni z wielu miejsc w Polsce, jak również poza jej granicami.

Jest to zaproszenie skierowane do Polonii i Polaków z całego świata. Bardzo wyraźnie widzimy, jak trudne i niepokojące czasy zbliżają się do nas wielkimi krokami (…). Polacy w szczególny sposób odpowiadają na prośby Matki Bożej Królowej Polski, dlatego chcemy powtórzyć „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” – powiedział ks. Dominik Chmielewski SDB w rozmowie z Radiem Maryja.

Ks. Chmielewski wyjaśnił też, skąd pomysł, aby centralnym miejscem akcji był Niepokalanów.

Jest to szczególne miejsce poświęcone Matce Bożej, która chce wywierać wpływ na naszą Ojczyznę. Warto zaznaczyć, że jest to duchowa stolica św. o Maksymiliana Kolbego, szaleńca Niepokalanej. Z tego miejsca będziemy modlić się na cały świat – stwierdził kapłan.

Biskupi popierają

Wydarzenie, którego inicjatorem jest ks. Dominik Chmielewski, organizują liczne wspólnoty: Wojownicy Maryi, Męski Różaniec, Wspólnoty Nieustającego Różańca, Zakon Rycerzy Jana Pawła, Grupa św. Andrzeja Boboli, Kościół Domowy, Marsz Niepodległości. W modlitewne spotkanie włączyło się także Centrum Życia i Rodziny.

Czuwanie wsparł swoim błogosławieństwem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki oraz biskupi różnych diecezji i kapłani.

Więcej informacji o programie spotkania modlitewnego i zapisach można uzyskać na stronach organizatorów na www.blogoslawienstwodlapolski.pl.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

marsz.info, blogoslawienstwodlapolski.pl, RadioMaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY