Niemcy straszą Polskę konsekwencjami prawnymi, jeśli zacznie budowę elektrowni jądrowych

Dodano   7
  LoadingDodaj do ulubionych!
Steffi Lemke

Steffi Lemke / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

We wtorek 22 lutego w Warszawie doszło do spotkania Anny Moskwy ze Steffi Lemke, niemiecką minister środowiska, ochrony przyrody, bezpieczeństwa jądrowego i ochrony konsumentów. Poruszono tematy środowiska i elektrowni jądrowych. Jednak niemiecka minister ma krytyczne stanowisko co do elektrowni jądrowych w Polsce.
  • Niemcy straszą Polskę konsekwencjami prawnymi za chęć pobudowania elektrowni jądrowych.
  • Jeśli w Polsce dojdzie do budowy reaktorów, to będziemy pracować z użyciem odpowiednich instrumentów prawnych, dla mnie to oczywistość – powiedziała Lemke.
  • Choć nasze stanowiska w tej debacie czasami się różnią, czego przykładem jest odmienne podejście do przyszłości energetyki jądrowej, widzimy duży potencjał współpracy w osiąganiu wspólnych celów – odpowiedziała Anna Moskwa.
  • Zobacz także: Konferencja Borrella ws. Ukrainy. Awantura niemieckiej dziennikarki

Niemcy straszą Polskę konsekwencjami prawnymi za chęć pobudowania elektrowni jądrowych. Jednak na spotkaniu w Warszawie minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, przedstawiła nasze stanowisko w tej kwestii.

Jedyną odpowiedzią na zagrożenia mogą być jedność, solidarność i współpraca. To są wartości, które Polska i Niemcy wspólnie zadeklarowały podczas dzisiejszego spotkania.

W Polsce stoimy obecnie przed ogromną transformacją, która w ciągu najbliższych 20 lat zaowocuje prawie nowym systemem elektroenergetycznym, transformacją ciepłownictwa i transportu. Celem tej transformacji jest nie tylko zwiększenie szacunku dla środowiska i klimatu. Ale też nadanie impuls gospodarce, pobudzenie krajowy przemysłu i innowacyjności, przy jednoczesnej akceptacji społecznej

– powiedziała resortu klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Jeśli w Polsce dojdzie do budowy reaktorów, to będziemy pracować z użyciem odpowiednich instrumentów prawnych, dla mnie to oczywistość

– stwierdziła Steffi Lemke, niemiecka minister środowiska, ochrony przyrody, bezpieczeństwa jądrowego i ochrony konsumentów.

Choć nasze stanowiska w tej debacie czasami się różnią, czego przykładem jest odmienne podejście do przyszłości energetyki jądrowej, widzimy duży potencjał współpracy w osiąganiu wspólnych celów

– opowiedziała na słowa niemieckiej minister Anna Moskwa.

Jak dodała minister Anna Moskwa, skutecznym forum współpracy między oboma krajami jest Polsko-Niemiecka Rada Ochrony Środowiska, której kolejne posiedzenie zaplanowano na lipiec br.

https://twitter.com/lisieckipawel/status/1496419184439443459
https://twitter.com/AntyKomuszek/status/1496392472938827777

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY