Belgia odmawia wsparcia dla Ukrainy. Nie chcą “dolewać oliwy do ognia”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Premier Belgii Alexander de Croo.

Premier Belgii Alexander de Croo. / Fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Dziennik „De Standaard” poinformował o decyzji belgijskiego rządu, który jednoznacznie odmówił pomocy Ukrainie, tłumacząc się, że „nie chciał dolewać oliwy do ognia” ignorując prośby Kijowa.

Belgia nie chce pomagać Ukrainie z niejasnych przyczyn. Rząd premiera Alexandra De Croo odmówił Ukrainie wysłania sprzętu wojskowego. Uzasadnienie, że „nie chciał dolewać oliwy do ognia” jest dość niejasne i wygląda na zwykły strach przed Rosją.

Ukraiński rząd zwrócił się kilka tygodni temu do belgijskiego gabinetu z oficjalną prośbo o wysłanie 5 tys. hełmów, kamizelek kuloodpornych, broni i amunicji

– informuje gazeta “De Standaard”.

Premier Aleksandr De Croo powiedział w rozgłośni Radio 1, że gabinet w drodze konsensusu postanowił nie odpowiadać na tę prośbę. „Chcemy jak najwięcej działać razem z innymi krajami europejskimi”

– cytuje radiową wypowiedź szefa rządu „De Standaard”.

Gazeta twierdzi, że jej źródła podały, że belgijski gabinet omawiał sprawę na posiedzeniu 31 stycznia. “Głównym argumentem przeciwko pomocy Ukrainie było to, że rząd ciągle liczył na rozwiązanie konfliktu drogą dyplomatyczną”. – ocenia gazeta.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY