Rosyjski parlament wydał zgodę na użycie wojska poza granicami kraju. “Ta decyzja ma tylko jeden cel”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rosyjskie pojazdy opancerzone drodze w obwodzie rostowskim.

Rosyjskie pojazdy opancerzone drodze w obwodzie rostowskim. / Fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rada Federacji, wyższa izba rosyjskiego parlamentu, na wniosek prezydenta Putina wydała zgodę na użycie sił zbrojnych poza granicami kraju. Podczas obrad można było usłyszeć kuriozalne tłumaczenia.
  • Zdaniem rosyjskich parlamentarzystów, podjęta decyzja o zgodzie na wysłanie wojsk poza Rosję ma… zapobiec wybuchowi wojny.
  • Rosjanie o dążenie do wywołania konfliktu oskarżają… Ukrainę.
  • Prezydent Rosji Władimir Putin podczas konferencji prasowej, jaka się odbyła w związku z podjętą decyzją, zarzekał się, że nie oznacza ona, iż wojska rosyjskie niezwłocznie wejdą na Ukrainę.
  • Zobacz także: Niemcy wstrzymują uruchomienie Nord Stream 2! “Sytuacja zasadniczo się zmieniła”

Wyślą wojska za granicę… aby zapobiec wojnie

Zdaniem rosyjskich parlamentarzystów, podjęta decyzja o zgodzie na wysłanie wojsk poza Rosję ma… zapobiec wybuchowi wojny. Kuriozalne tłumaczenia nie powinny mimo wszystko dziwić, bo podobne tłumaczenia stosował swego czasu Związek Sowiecki.

Ta decyzja ma tylko jeden cel – zapobiec tej bardzo wielkiej wojnie, o której oczywiście marzy się zarówno w Kijowie, jak i poza obecną Ukrainą (…) Czy Rosjanie chcą wojen? Oczywiście nie chcę wojny – powiedział wiceprzewodniczący Rady Konstantin Kosaczow.

Rosjanie o dążenie do wywołania konfliktu oskarżają… Ukrainę.

Na pograniczu Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej Ukraina zostawiła 60-tysięczne wojsko, w skład którego wchodzą ciężkie pojazdy opancerzone, systemy rakietowe i wiele wyrzutni – stwierdził wiceminister obrony Federacji Rosyjskiej Nikołaj Pankow.

Jego zdaniem “władze Ukrainy wkroczyły na drogę przemocy i rozlewu krwi”. Warto zauważyć, że tak ukraińskie, jak i NATO-wskie wojska zostały wzbudzone w stan wyższej gotowości po tym, jak pojawiły się przesłanki wskazujące na ryzyko rosyjskiej agresji.

Brak jasnej deklaracji Putina

Prezydent Rosji Władimir Putin podczas konferencji prasowej, jaka się odbyła w związku z podjętą decyzją, zarzekał się, że nie oznacza ona, iż wojska rosyjskie niezwłocznie wejdą na Ukrainę.

Generalnie nie da się przewidzieć, jaki będzie konkretnie zarys możliwych działań. Zależy to od konkretnej sytuacji, która rozwija się na miejscu – podkreslił Putin.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY