Donieck u progu wojny? Lokalne władze proszą Rosję o bratnią pomoc

PILNE
Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konflikt na Ukrainie przechodzi w ostateczną fazę?

Spalony samochód w Doniecku / Fot. PAP/EPA/Stanislav Kozliuk. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Według ostatnich doniesień medialnych Doniecka Republika Ludowa poprosiła Kreml o tzw. bratnią pomoc przy powstrzymaniu rzekomych ukraińskich ataków na lokalną infrastrukturę.
  • W ciągu ostatnich kilku dni zagraniczne media informują o ostrzałach i wybuchach w Doniecku oraz w okolicznych miejscowościach.
  • Jak zarzuciły władze Donieckiej Republiki Ludowej, ukraińskie wojsko rzekomo ostrzelało z moździerzy osady, a także sprowokowały wybuch pojazdu w centrum miasta.
  • Z kolei portal “The Spectator Index” przekazał, że donieckie władze poprosiły Moskwę o bratnią pomoc wojskową.
  • Zobacz także: Władimir Putin zwołuje nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa

Doniecka Republika Ludowa prosi rosyjską pomoc wojskową przeciwko tak zwanym ukraińskim atakom

– informuje portal “The Spectator Index”.

Wybuchy w centrum miasta

W nocy z piątku na sobotę doszło do wybuchów. Według rosyjskiej agencji TASS ukraińskie wojsko miało rzekomo ostrzelać osadę Staromichajłkowska oraz kilka innych miejscowości za pomocą moździerzy. Doszło także do eksplozji samochodu w centrum Doniecka.

Wspierani przez Rosję separatyści w Donbasie na Ukrainie poinformowali, że w pobliżu budynku administracji w Doniecku eksplodował samochód

– informowała w piatek agencja Reuters.

Jutro zapadnie decyzja?

Z kolei jak informuje Maciej Jastrzebski, już jutro może zapaść decyzja o inwazji na Ukrainę. W tym dniu odbędzie się wspólne posiedzenie Rady Federacji oraz Dumy Państwowej.

Jutro w Moskwie wspólne obrady Rady Federacji i Dumy Państwowej. Izba wyższa może wydawać zgodę na wysłania wojska za granicę, a izba niższa ratyfikować traktaty. Obie mają kompetencję uchwalania nowych wpisów do konstytucji takich, jak w 2014r. o przyłączeniu Krymu do Rosji

– informuje korespondent Polskiego Radia.

twitter.com, wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY