Dobromir Sośnierz ujawnia: Rząd będzie ograniczał możliwość stosowania gotówki [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dobromir Sośnierz

Dobromir Sośnierz i Robert Winnicki / fot. PAP/Tomasz Gzell Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Dobromir Sośnierz wziął udział w konferencji prasowej Konfederacji. Poseł mówił o nowej ustawie przygotowywanej przez rząd. Ta ma uderzyć w płatności gotówkowe.
  • Dobromir Sośnierz podjął temat zmiany w przepisach dotyczących obrotu gotówką
  • Poseł Konfederacji wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość wcześniej występowało w roli obrońcy gotówki, teraz natomiast przygotowuje ustawę “idącą w przeciwnym kierunku”
  • Polityk mówił, że pomysł rządzących polega na ograniczeniu obrotu gotówką do ośmiu tysięcy złotych dla przedsiębiorców – do tej pory było to piętnaście tysięcy
  • W przypadku klientów będzie to kwota do dwudziestu tysięcy złotych
  • Zobacz także: Najnowszy sondaż: PiS ma coraz większe kłopoty. Bardzo wysoki wynik Konfederacji

Dobromir Sośnierz ostrzega przed zamachem na gotówkę

Poseł Konfederacji zabrał głos na temat planowanych zmian regulujących kwestię płatności gotówkowych.

Po raz kolejny rząd majstruje przy tym temacie, aczkolwiek tym razem w przeciwnym kierunku niż poprzednio. Inicjatywa pana Prezydenta, którą głosowaliśmy jeszcze nie tak dawno, prowadziła do utwierdzenia nas w przekonaniu, że rząd będzie bronił gotówki, tymczasem rząd przygotował ustawę idącą w przeciwnym kierunku.

– zaczął Sośnierz.

Przygotował zmiany w przepisach idące w przeciwnym kierunku i rząd będzie ograniczał możliwość stosowania gotówki. Mam nadzieję, że to znaczy, że pan Prezydent zawetuje te przepisy, ale póki co pomysł polega na tym, że dla przedsiębiorców obrót gotówką będzie ograniczony już tylko do ośmiu tysięcy, w przeciwnym przypadku nie będą mogli tego odliczyć od kosztów takiej transakcji, którą wykonają gotówką powyżej, już w tym momencie, ośmiu tysięcy złotych.

– mówił dalej.

Polityk Konfederacji przypomniał, iż „do tej pory było to 15 tysięcy złotych”.

Co więcej, w przypadku klientów, również wprowadzana jest w tej chwili podobna regulacja. Od 20 tysięcy złotych w tej chwili, nie będą mogli także klienci regulować zobowiązań wobec przedsiębiorcy.

 – dodał.

Delegalizacja gotówki?

To konsekwentne zmierzanie w kierunku delegalizacji gotówki powinno chyba niepokoić, zwłaszcza pana Prezydenta. Który właśnie niedawno złożył swoją ustawę idącą w przeciwnym kierunku, ale przede wszystkim wszystkich nas obywateli.

 – podkreślił.

Poseł Konfederacji przytoczył następnie sytuację panującą w Kanadzie, gdzie opresyjna władza zamraża niepokornym obywatelom środki pieniężne na kontach. W ocenie Sośnierza stopniowa kampania anty gotówkowa umożliwia rządowi totalną kontrolę nad obywatelem.

Patrząc na to, co dzieje się w tej chwili w Kanadzie, gdzie środki na rachunkach bankowych opozycyjnych działaczy są blokowane, tylko dlatego, że oni uczestniczą w zgromadzeniu, które nie podoba się premierowi.

– wskazywał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nczas

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY