Najnowszy sondaż: PiS ma coraz większe kłopoty. Bardzo wysoki wynik Konfederacji

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konfederacja

Konfederacja / Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Najnowszy sondaż pracowni United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski wskazuje, że przewaga Prawa i Sprawiedliwości intensywnie topnieje.
  • Najnowszy sondaż pokazuje, że zmniejsza się dystans dzielący obóz rządzący od Koalicji Obywatelskiej
  • Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wyniosło 32,2 procent, Koalicji Obywatelskiej zaś – 26,9 procent
  • Partia Donalda Tuska zanotowała wzrost o 1,8 punktu procentowego
  • Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, lecz tuż za nią z minimalnie mniejszym poparciem uplasowała się Konfederacja
  • Zobacz także: Tadeusz Kościński wygadał się ws. Polskiego Ładu? “Ja wykonywałem to, co nam kazano”

Najnowszy sondaż

Prawo i Sprawiedliwość wciąż utrzymuje prowadzenie w rankingu poparcia, lecz dystans między partią Jarosława Kaczyńskiego, a formacją Donalda Tuska wyraźnie się zmniejsza. Chęć oddania głosu na PiS zadeklarowało 32,3 procent respondentów. To o 0,9 punktu procentowego mniej niż w poprzednim badaniu pracowni z początku lutego.

Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, która zanotowała wzrost o 1,8 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego sondażu. Formacja Donalda Tuska może liczyć na 26,9 procent głosów.

Podium zamknęła Polska 2050 Szymona Hołowni, zyskując 9,4 procent (spadek o 2,3 punktu procentowego). Tuż za nią znalazła się Konfederacja z wysokim wynikiem 9 procent.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie partie. Lewica, na którą chce głosować 7,1 procent badanych (wzrost o 1,3 pkt proc.) oraz PSL-Koalicja Polska, nieznacznie przekraczając próg wyborczy – 5,2 procent (bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY