Sondaż: PiS z dużą przewagą, sześć partii w Sejmie

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński / fot. flickr.com / CC

Jest najnowszy sondaż partyjny. Jak wynika z badania pracowni Pollster, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to Zjednoczona Prawica mogłaby cieszyć się zdecydowanym prowadzeniem.

Najnowszy sondaż. PiS na prowadzeniu, KO z tyłu

ak wynika z partyjnego sondażu, to Zjednoczona Prawica miałaby zdecydowany powód do świętowania. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na połączone siły Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski swój głos oddałoby 36,05 proc. ankietowanych.

Według danych z sondażu pracowni Pollster, na drugim miejscu znalazłaby się Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna i Zieloni). Głos na to ugrupowanie oddałoby 24,68 proc. respondentów. Na trzecim miejscu znalazłaby się Polska 2050 Szymona Hołowni –  14,25 proc.

Sześć partii w Sejmie

Dalej w sondażu znalazły się: Konfederacja Wolność i Niepodległość – z poparciem na poziomie 9,14 proc, Lewica (Wiosna, SLD, Razem) – 8,27 proc., a wreszcie PSL – 5,83 proc.

Jak wynika z najnowszego sondażu, poniżej progu wyborczego znalazły się ugrupowania: Kukiz’15 (1,24 proc.), Porozumienie Jarosława Gowina (0,55 proc.). Inną partię wskazało 0,21 proc. ankietowanych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Interia

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY