Kolejne ofiary orkanu Eunice. Tym razem do tragedii doszło na Mazowszu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Załamanie pogody; burze i silny wiatr

Załamanie pogody; burze i silny wiatr / Fot. CC0 Creative Commons

Cztery osoby poniosły śmierć. Do dwóch tragicznych zdarzeń doszło na Mazowszu: w Otwocku, przy ul. Mostowej konar spadł na przechodzącego mężczyznę. W Sulejowie w pow. wołomińskim drzewo przygniotło przechodnia.

Tragiczne skutki pogodowe

Przez Polskę przechodzi orkan Eunice. Jak przekazał w sobotę rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski, do godziny 18 strażacy otrzymali ponad 23 tys. zgłoszeń w związku z silnym wiatrem. Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do czterech. W całej Polsce bez prądu pozostaje ponad 1,2 mln gospodarstw domowych.

– Do godz. 18 strażacy otrzymali ponad 23 tys. zgłoszeń związanych z silnym wiatrem, najwięcej na Mazowszu i w Wielkopolsce 

 – przekazał w sobotę rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Cztery osoby poniosły śmierć

Do dwóch tragicznych zdarzeń doszło na Mazowszu: w Otwocku, przy ul. Mostowej konar spadł na przechodzącego mężczyznę. W Sulejowie w pow. wołomińskim drzewo przygniotło przechodnia.

– Około godziny 13 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w miejscowości Emów na terenie zalesionym drzewo przewróciło się na mężczyznę, niestety zginął na miejscu. Trwają czynności wyjaśniające

–  przekazała rzecznik prasowa.

Wcześniej funkcjonariusze informowali o dwóch ofiarach śmiertelnych. W obu przypadkach drzewo przewróciło się na samochód. Do tragedii doszło w Babim Dworze (woj. wielkopolskie) i Międzyrzecu Podlaskim (woj. lubelskie).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF 24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY