Dalekie skoki Kamila Stocha. Tak niewiele zabrakło od olimpijskiego medalu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marius Lindvik podczas Igrzysk Olimpijskich.

Marius Lindvik podczas Igrzysk Olimpijskich. / Fot. PAP/EPA/Kimimasa Mayama. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Kamil Stoch zajął 4. miejsce podczas konkursu na dużym obiekcie w Zhangjiakou. Mistrzem został Marius Lindvik. Srebro zdobył Ryoyu Kobayashi. Brąz Karl Geiger. W czołowej "30" znalazło się czterech biało-czerwonych. Na kolejne transmisje zapraszamy do Telewizji Polskiej, TVPSPORT.PL oraz do aplikacji mobilnej TVP Sport.
  • Podczas dzisiejszego konkursu indywidualnego na dużej skoczni Kamil Stoch zaliczył dwa bardzo dobre skoki
  • Niestety, niewiele zabrakło, aby zajął 3 miejsce i zdobyć kolejny medal igrzysk olimpijskich
  • Nowym mistrzem olimpijskim na dużej skoczni został Norweg Marius Lindvik pokonując, mistrza olimpijskiego z normalnej skoczni Ryouyu Kobayashiego
  • Trzecie miejsce przed ustępującym mistrzem Kamilem Stochem zajął Słoweniec Timi Zajc
  • Zobacz także: Zaskakująca decyzja mistrzyni olimpijskiej. “W życiu są też inne sprawy”

Polacy przebrnęli piątkowe kwalifikacje bez błysku. 22-letni Wąsek zajął 36. miejsce. Lepiej spisali się doświadczeni kadrowicze. Żyła był 27., Kubacki 22., a Stoch ósmy. To właśnie trzykrotny złoty medalista igrzysk był największą nadzieją na dobry rezultat na dużej skoczni. Od 2014 dzierży on tytuł aktualnego mistrza olimpijskiego. Dwa z trzech zdobył na dużych obiektach – w Soczi i Pjongczangu.

Osiągnął 137,5 metra, co przez chwilę było rekordem obiektu. Po pierwszej serii plasował się na czwartej lokacie. Przed nim byli: Kobayashi, Lindvik i Zajc.

W czołowej “30” znaleźli się również: Piotr Żyła (15. lokata), Dawid Kubacki (25.), Paweł Wąsek (28.).

Wąsek w drugiej próbie poleciał 134,5 metra. Kubacki 131,5 metra. Żyła 131 metrów. Największe emocje związane były z występem Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski poleciał 133,5 metra. Ostatecznie zajął czwartą lokatę.

Złoto wywalczył Norweg Lindvik. Srebro zgarnął Kobayashi, brąz Geiger.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

sport.tvp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY