Mateusz Morawiecki ostro o TVN: „Grają do muzyki skomponowanej w Moskwie”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki / fot. PAP/Leszek Szymański Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Mateusz Morawiecki zwrócił się z apelem do telewizji TVN, aby stacja "nie wpisywała się w rosyjskie scenariusze". Premier odniósł się tym samym do manipulacji rządowymi mailami.
  • Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie kolejnych maili pochodzących rzekomo ze skrzynki Michała Dworczyka
  • Korespondencja ministra datowana jest na maj 2020 roku
  • Premier nie odniósł się do treści wiadomości, ale zaapelował do mediów, by przestały wykorzystywać korespondencję w walce politycznej
  • Szef rządu zwrócił się do telewizji TVN, która jego zdaniem wpisuje się narracyjnie w politykę Kremla
  • Zobacz także: Przemysław Czarnek o komisji śledczej: Jest z gruntu niekonstytucyjna

Mateusz Morawiecki ostro o TVN

Szef KPRM Michał Dworczyk w czerwcu ubiegłego roku zmierzył się z włamaniem na skrzynki mailowe jego oraz żony. Od tamtej pory sprawą zajmują się stosowne służby państwowe.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z manipulowania mailami, dlatego nie odnosimy się do tego; apeluję, żeby nie wpisywać się w rosyjskie scenariusze pisane na Kremlu.

– powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki, pytany o kolejne maile mające pochodzić ze skrzynki Michała Dworczyka.

Bardzo bym chciał i apeluję również w tym przypadku do TVN-u, żeby nie wpisywać się w rosyjskie scenariusze, w scenariusze pisane na Kremlu. W tym przypadku stacja TVN dokładnie gra do muzyki, która jest skomponowana w Moskwie (…). Doskonale zdajemy sobie sprawę z manipulowania bardzo wielu maili i dlatego się nie odnosimy do tego i nie wpisujemy się w scenariusz rosyjski.

– oświadczył szef rządu.

Morawiecki nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, czy korespondencja ze skrzynki Dworczyka jest prawdziwa.

Jest mnóstwo, mnóstwo manipulacji w rosyjskim scenariuszu. I byłoby dobrze, gdyby polskie media, media, które w Polsce działają nie wpisywały się w rosyjski scenariusz zwłaszcza, że dzisiaj widzimy, co się dzieje za wschodnią granicą, co Rosja robi Ukrainie, co stara się wywołać, być może niestety nawet wojnę. W związku z tym, tym bardziej powinniśmy być czujni na propagandę rosyjską.

– upominał Morawiecki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY