Przemysław Czarnek o komisji śledczej: Jest z gruntu niekonstytucyjna

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek / fot. PAP/Tomasz Gzell Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Przemysław Czarnek wystąpił na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Minister edukacji i nauki stwierdził, że wnioskiem Pawła Kukiza o powołanie komisji śledczej mógłby zająć się Trybunał Konstytucyjny.
  • Przemysław Czarnek mówił w radiowej “Jedynce” o komisji śledczej, która mogłaby zająć się kwestią inwigilacji w Polsce
  • Minister edukacji przekonuje, że komisja śledcza “jest bez sensu” oraz “niekonstytucyjna”
  • Czarnek argumentuje swoje stanowisko powszechnym i akceptowanym przez ogół zjawiskiem inwigilacji użytkowników Internetu
  • Zobacz także: Szymon Hołownia do Czarnka: Wara od wychowywania dzieci

Przemysław Czarnek o komisji ds. podsłuchów

W opinii ministra, wszelkie pomysły powoływania komisji są pozbawione sensu w realiach XXI wieku i coraz większej cyfryzacji.

Ta komisja jest kompletnie bez sensu i niepotrzebna. Jak państwo powchodzicie na strony internetowe, na portale internetowe czy szukacie czegoś w Google, to później macie różne odpowiedzi. Jak szukamy, nie wiem, butów, żeby kupić w internecie, to później przez kilka dni mamy oferty butów. Jesteśmy cały czas inwigilowani w tym świecie internetu i powszechnego dostępu do internetu więc o jaką inwigilację chodzi.

– wskazywał szef resortu edukacji.

Czarnek stwierdził następnie, że jeżeli komisja będzie zajmować się problemem inwigilacji na przełomie ostatnich 17 lat, to nie osiągnie zamierzonego celu. Minister twierdzi, że w praktyce będzie to “polityczne grillowanie”.

Poza wszystkim komisja w takim kształcie, w takim składzie i z taką tematyką niezwykle rozległą w moim przekonaniu jest z gruntu niekonstytucyjna. I warto byłoby również, żeby jeśli w ogóle dojdzie do powołania takiej komisji, tą uchwałą zajął się Trybunał Konstytucyjny. Tak ukształtowana komisja z tak rozległą tematyką i z takim składem jest komisją w moim przekonaniu niekonstytucyjna.

– stwierdził polityk.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY