Facebook będzie miał problemy? Ordo Iuris szykuje pozew

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg / Fot. Flickr

Instytut Ordo Iuris poinformował, że interweniuje w sprawie zablokowania konta dr. Bawera Aondo-Akaa. Prowadzona przez polskiego działacza pro-life strona na popularnym portalu społecznościowym została zablokowana za jego krytykę w stronę LGBT.

Jak informowaliśmy w styczniu, Facebook wycofał publikację oficjalnego fanpage dr. Bawera Aondo-Akaa, pochodzącego z Krakowa działacza pro-life i prawicowego. Sam zainteresowany o perypetiach z cenzurą internetowego giganta mówił w wywiadzie dla naszego portalu, a ostatnio także dla telewizji Media Narodowe. Postępowanie amerykańskiego koncernu skrytykował m.in. Robert Bąkiewicz.

Konkretne działania w tej sprawie podjął Instytut Ordo Iuris. Jak poinformował jego prezes, Jerzy Kwaśniewski, dr. Aondo-Akaa zaoferowano pomoc prawną.

Nasi prawnicy nie tylko uruchamiają wprowadzony przez rząd tryb interwencyjny, ale kierują też do Facebooka żądanie wyjaśnień, a w razie utrzymania cenzorskiej decyzji, skierują przeciwko Facebookowi pozew przed polskim sądem. Mamy już w tym stosowne doświadczenie – przekazał.

Zdaniem Ordo Iuris, proces mógłby się toczyć przed polskim sądem, a nie, jak było praktyką jeszcze kilka lat temu – amerykańskim.

Od kilku lat występujemy w kluczowych sprawach przeciw technologicznym gigantom, którzy cenzurują obrońców wartości. Doprowadziliśmy do tego, że sądy w Warszawie i Gdańsku uznały swoją jurysdykcję do rozpatrywania spraw przeciwko międzynarodowym korporacjom, które do niedawna odsyłały swoich użytkowników do sądów w Kalifornii – wskazano.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Ordo Iuris

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY