Bąkiewicz: Ban dla Bawera Aondo-Akaa atakiem na polską debatę publiczną

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz

Robert Bąkiewicz / Fot. Nicole Wójcik/ Wikimedia Commons

Władza w Polsce ma obowiązek bronić polskich obywateli, a nie zostawiać ich na pastwę globalnych korporacji. To nie jest kwestia tylko usuniętego jednego lub drugiego konta z FB, to kwestia suwerenności i bezpieczeństwa Polski - podkreślił Robert Bąkiewicz.

Jak wcześniej informowaliśmy, Facebook wycofał publikację oficjalnego fanpage dr. Bawera Aondo-Akaa, pochodzącego z Krakowa działacza pro-life i prawicowego. Dr Aondo-Akaa jest związany m.in. z Fundacją Pro – Prawo do życia czy Prawicą Rzeczypospolitej Marka Jurka.

Krytycznie do sprawy odniósł się Robert Bąkiewicz.

Ban na Facebooku dla Bawera Aondo-Akaa jest atakiem na polską debatę publiczną. Oczekujemy zatem od władz państwa polskiego nałożenia wielomilionowych kar dla globalnego monopolisty! – stwierdził.

W ubiegłym tygodniu Robert Bąkiewicz napisał list do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Prezes stowarzyszenia “Roty Niepodległości” wskazywał w piśmie na monopolistyczną pozycję Facebooka, zagrażającą polskiemu porządkowi demokratycznemu.

Dlatego wzywam Pana, aby kierowany przez Pana Urząd, nie czekając na inne działania polskiego rządu mające na celu ochronę praw Polaków do korzystania z wolności słowa i ochronę instytucji demokratycznych przed próbami zagranicznych manipulacji, nałożył karę, adekwatną do rozmiarów pogwałcenia wolności konstytucyjnych i ingerencji w polskie życie publiczne, na administrację Facebooka, działającą w Polsce. Nałożenie kary za wykorzystywanie swojej pozycji monopolistycznej będzie wyrazem praworządności i równości wszystkich przedsiębiorstw działających w Polsce. Będzie też ostrzeżeniem przed próbami wykorzystywania swojej pozycji do ingerowania w polskie życie polityczne. I w tym sensie będzie wyrazem obrony polskich instytucji demokratycznych – napisał w liście.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, informacje własne

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY