Skoki narciarskie: Szokujące rozstrzygnięcie w mikście! Wielcy faworyci poza podium

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szokujące wyniki miksta na igrzyskach w Pekinie

Cieszący się Kanadyjczycy z 3 miejsca w mikście / Fot. PAP/Grzegorz Momot. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Reprezentacja Polski w składzie: Nicole Konderla, Dawid Kubacki, Kinga Rajda i Kamil Stoch zajęła 6. miejsce w konkursie drużyn mieszanych na normalnym obiekcie w Zhangjiakou podczas igrzysk olimpijskich. Złoto zgarnęli Słoweńcy. Srebro Rosjanie, natomiast brązowy medal przypadł reprezentacji Kanady.
  • Do niespodziewanego roztrzygnięcia doszło podczas konkursu mieszanego w skokach narciarskich.
  • Wielcy faworyci w postaci Niemiec, Austrii, Japonii, czy Norwegii polegli przez nieprawidłowe kostiumy swoich zawodniczek.
  • Mistrzami olimpijskimi została drużyna Słowenii, natomiast podium uzupełniły dwie drużyny, których nikt się nie spodziewał.
  • Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Rosji, natomiast na trzecim miejscu stanęła ekipa z Kanady.
  • Polska drużyna, pomimo dobrych skoków Kamila Stocha i Dawida Kubackiego nie zdołała sprawić niespodzianki, lecz zajęła 6. miejsce.
  • Zobacz także: Dominacja Kobayashiego. Kubacki ratuje honor polskich skoków

W pierwszej serii doszło do szalonych rzeczy. Tego po prostu nie dało się przewidzieć. Do drugiej serii miksta nie weszły tylko reprezentacje Chin i Niemiec. To efekt dyskwalifikacji wicemistrzyni olimpijskiej, Kathariny Althaus. Zdyskwalifikowane zostały też legendarna Sara Takanashi i Daniela Iraschko-Stolz.

W roli głównej wystąpiła Agnieszka Baczkowska, odpowiadająca za kontrolę sprzętu. Ostatecznie medale trafią w ręce Słoweńców, Rosjan i Kanadyjczyków. Biało-czerwoni musieli zadowolić się szóstą lokatą.

Warto zaznaczyć, że rywalizacja drużyn mieszanych zadebiutowała podczas Zimowych Igrzysk Olimpijsk, dlatego waga ostatecznych wyników konkursu jest tutaj znacząca.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

sport.tvp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY