Polska łyżwiarka Natalia Maliszewska o COVID-19: Jestem zdrowa, tylko test mi wyszedł pozytywny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Natalia Maliszewska

Natalia Maliszewska, polska łyżwiarka w izolacji COVID-owej / Fot. YouTube

Natalia Maliszewska w niedzielę usłyszała pozytywny wynik testu na COVID-19. Nasza łyżwiarka czuje się dobrze, nie ma żadnych objawów wirusa. Obecnie jest w izolacji i pełna optymizmu czeka na opuszczenie izolatki.

Pozytywne nastawienie

Natalia Maliszewska to nasza 26-letnia łyżwiarska nadzieja na złoto w short-tracku na 500 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Choć obecnie jest na przymusowej izolacji, to czuje się wyśmienicie.

Jestem okazem zdrowia, nie mam gorączki, na treningach jeździłam normalnie, nie jestem osłabiona

– powiedziała polska łyżwiarka.

Czuję się trochę dziwnie, jak „alien” czy „odrzutek”, bo jestem w kompletnie nieznanym mi miejscu. Jeśli chodzi o stan zdrowia, czuję się dobrze. Jestem zdrowa, tylko test mi wyszedł pozytywny. […] Jest mi ciężko w to uwierzyć. Czuję się, jakby ktoś mnie oszukał.

– skomentował w rozmowie z Aleksandrem Dzięciołowskim z TVP Sport.

Powiem szczerze: kiedy dostałam informację, że mój wynik został zweryfikowany jako pozytywny, na początku byłam zdezorientowana. Nie wiedziałam jak, dlaczego i skąd. Ale później napisałam trenerce, że nawet jakby mi to miało zająć sześć dni, to ja wciąż mam szansę na start w biegu na 500 metrów. A myślę, że sześć dni, jeśli chodzi o te procedury i to, jak się czuję, jest wystarczające. Trzymam się tego, że mam bardzo dużo czasu i staram się tym nie martwić, bo wiem, że stres obniża odporność

– powiedziała Maliszewska.

“Jestem sportowo wkurzona”

Spakowałam tu swoją walizkę na zawody. Więc jakby mnie wypuścili nawet godzinę przed startem, to muszę zmienić tylko kurtkę, buty i jestem gotowa, żeby jechać od razu na lodowisko. […] Jestem sportowo wkurzona teraz i nastawiona jeszcze bardziej bojowo. Chcę pokazać im, że nie zrobi to na mnie wrażenia

– spuentowała Maliszewska.

Aby opuścić izolację, łyżwiarka musi mieć dwa negatywne testy na COVID-19, wymazy robione są co 24 godziny. Jej fani czekają na występ i widać to wparcie w mediach społecznościowych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY