Łukasz Szumowski rezygnuje z mandatu poselskiego. “Nie miałem innego wyjścia”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski / fot. flickr.com

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski złożył rezygnację z wykonywania mandatu poselskiego - przekazał PAP rzecznik rządu Piotr Müller. Według jego relacji, Szumowski zamierza skupić się na działalności lekarskiej i naukowej.

Szumowski dyrektorem Narodowego Instytutu Kardiologii

Były minister zdrowia, a obecnie poseł PiS Łukasz Szumowski od 1 lutego obejmie funkcję dyrektora Narodowego Instytutu Kardiologii. W związku z tym polityk postanowił zrezygnować z mandatu poselskiego.

– Stanąłem przed wyborem: albo będę robił z pełnym zaangażowaniem to, co było i jest istotą mojej wieloletniej pracy, czyli leczył ludzi, albo będę politykiem. Prace parlamentarne, prace polityczne toczą się w takim tempie, że naprawdę trudno je połączyć z funkcją naukowca i lekarza. I chyba lepiej nie wybierać opcji środkowej, bo wtedy jest się średnim politykiem i średnim lekarzem. Dlatego nie miałem innego wyjścia

– powiedział Łukasz Szumowski w rozmowie z portalem wp.pl.

Łukasz Szumowski zdobył mandat poselski w wyborach w 2019 r., startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskał 35 798 głosów. W latach 2016-2018 był wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie premier Beaty Szydło. Później kierował resortem zdrowia (2018-2020) w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

Pytany o to, czy rozstaje się z polityką na dobre, stwierdził, że “w myśl zasady ‘nigdy nie mów nigdy’, niczego nie można przesądzać”. Przyznał jednocześnie, że był w polskiej polityce “dość wyrazistą postacią” i “dzięki temu niektórzy mogli sobie używać i go atakować, a inni kibicować”.

Jego miejsce w ławach sejmowych zajmie wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Wirtualna Polska

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY