Prezydent Finlandii krytykuje UE za brak stanowczej reakcji na kryzys ukraiński

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Finlandii Sauli Niinistö

Prezydent Finlandii Sauli Niinistö / Fot. YouTube

Prezydent Finlandii Sauli Niinistö przyznaje, że liczył na szybszą i bardziej zdecydowaną reakcję Brukseli na kryzys ukraiński.
  • Nie takiej wspólnoty europejskiej spodziewał się Sauli Niinistö.
  • Prezydent Finlandii stwierdził, że oczekiwał szybszej i bardziej zdecydowanej reakcji Brukseli na kryzys ukraiński.
  • Jego zdaniem “prawdziwa” Unia podjęłaby bardziej zdecydowane działania, w sytuacji, gdy jej integralność terytorialna wydaje się być zagrożona.
  • Zobacz także: Nowa audycja Mediów Narodowych. “Na dwa głosy” już w najbliższą niedzielę

W środę wieczorem w telewizji MTV3 prezydent Finlandii Sauli Niinistö bardzo krytycznie skomentował reakcję Unii Europejskiej na narastający konflikt wokół Ukrainy. Stwierdził, że UE nie jest “prawdziwą” unią i zaznaczył, że oczekiwał “bardziej zdecydowanej i szybszej reakcji” w tej sprawie.

Niinistö ocenił, że żądania, które wysunęli Rosjanie względem NATO i USA, de facto są wymierzone w kraje członkowskie Unii Europejskiej. Jego zdaniem “prawdziwa” Unia podjęłaby zdecydowane działania, w sytuacji, gdy jej integralność terytorialna wydaje się być zagrożona.

– W tej sprawie Unia Europejska jest stroną zaangażowaną, o ile nie poszkodowaną. I z tego powodu można by oczekiwać wyraźnej i szybszej reakcji

– powiedział Sauli Niinistö.

Fiński prezydent zaznaczył, że łączne wydatki na obronność wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej dorównują wydatkom Chin i znacznie przewyższają wydatki Rosji, co jednak nie jest odczuwalne ze względu m.in. na brak spójnej polityki unijnej w tym obszarze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY