Nowa ustawa segregacyjna. “Bubel prawny. Szajs. Czytam i uwierzyć nie mogę”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
ustawa segregacyjna

WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU / PAP/Radek Pietruszka

Ustawa segregacyjna powróciła ze zdwojoną siłą. Do Sejmu wpłynął nowy projekt autorstwa PiS - okazuje się, że kontrowersyjne przepisy "Lex Hoc" zostały zastąpione jeszcze bardziej skandalicznymi rozwiązaniami.
  • Ustawa segregacyjna Czesława Hoca została zastąpiona nowym projektem wzbudzającym jeszcze większe wątpliwości
  • Ten przewiduje m.in. wypłaty świadczeń odszkodowawczych od pracownika, który nie poddał się testowi
  • Zakażony będzie miał na złożenie wniosku dwa miesiące od dnia zakończenia izolacji albo hospitalizacji z powodu COVID-19
  • Projekt ustawy “o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli” spotkał się z ogromną krytyką opozycji
  • Zobacz także: Ukraina. Tamtejsi uczniowie dowiadują się, że Przemyśl, Chełm czy Biała Podlaska to “ukraińskie ziemie”

Ustawa segregacyjna to bubel?

W czwartek do Sejmu wpłynął nowy projekt tzw. ustawy covidowej, która zastąpi poprzedni projekt ustawy o weryfikacji szczepień pracowników przez pracodawców.

Ustawa “o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19″ zakłada między innymi wypłatę odszkodowań od pracownika bez ważnego testu. Jeżeli pracownik podejrzewa, że zakaził się w zakładzie pracy, będzie mógł złożyć do pracodawcy wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie świadczenia odszkodowawczego od pracownika, który nie poddał się testowi. Zakażony będzie miał na złożenie wniosku dwa miesiące od dnia zakończenia izolacji albo hospitalizacji z powodu COVID-19.

Komentatorzy wskazują, że projekt również przyczyni się do segregacji Polaków oraz wprowadzi bardzo silne podziały społeczne.

Opozycja nie zostawia suchej nitki

PiS jest mistrzem jeśli chodzi o buble prawne. Ale takiego gniota jak żyję nie widziałem. #LexKaczyński to wywieszenie przez rząd białej flagi w walce z pandemią i zrzucenie wszystkiego na zwykłych ludzi. Tchórze do kwadratu.

– napisał na Twitterze szef klubu KO Borys Budka.

Czytam i uwierzyć nie mogę. Ta nowa ustawa PiSu to jest tak chaosogenny szajs, że głowa mała. Firmy, które przeżyją podwyżki cen i #NieŁad podatkowy zostaną dobite postępowaniami roszczeniowymi ws. covida. Tylko kto do cholery będzie jeszcze pracował i zarabiał na te fanaberie!?

– dodał Robert Winnicki z Konfederacji.

Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej wyjawiła, że rozwiązania zaprezentował sam prezes PiS Jarosław Kaczyński:

To Kaczyński prezentował te pomysły na spotkaniu z opozycją u Premiera.

– napisała na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY