Ukraina. Tamtejsi uczniowie dowiadują się, że Przemyśl, Chełm czy Biała Podlaska to “ukraińskie ziemie”

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ukraina

Ukraina z Przemyślem i Chełmem? / fot. Twitter

Ukraina aż po Przemyśl i Chełm? W mediach społecznościowych pojawiła się mapa dowodząca, że są to ziemie rdzennie ukraińskie. O skandalicznym atlasie szkolnym poinformował redaktor Mediów Narodowych, Marcin Skalski.
  • Ukraina od pewnego czasu wydaje się rościć prawa do regionów w Polsce wschodniej, póki co stosując wyłącznie propagandę kartograficzną
  • W 2014 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy opublikowało mapy, na których państwo ukraińskie obejmuje Przemyśl i Chełm.
  • Przed tygodniem minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba pokazał przedstawicielowi USA mapę z Przemyślem i Chełmem w granicach Ukrainy
  • Teraz dowiadujemy się o istnieniu szkolnego atlasu do historii Ukrainy, gdzie Przemyśl, Chełm i Biała Podlaska zostały określone jako “ukraińskie ziemie”
  • Zobacz także: Ukraina z Przemyślem i Chełmem? Niebywały skandal na spotkaniu ministra z szefem dyplomacji USA

Ukraina z Przemyślem i Chełmem?

Szkolny atlas do historii Ukrainy. Tamtejsi uczniowie dowiadują się, że Przemyśl, Chełm czy Biała Podlaska to “ukraińskie ziemie” (na żółto).

– napisał na Twitterze redaktor Mediów Narodowych, Marcin Skalski.

Ukraińskie ziemie w latach ’20” – dokładnie to pokazuje mapa według jej ukraińskich wydawców. Na innych mapach Przemyśl i Chełm są pokazane jako “ziemie okupowane przez wojsko polskie”, jestem w ich posiadaniu.

– dodał następnie dziennikarz, zamieszczając przekłamaną mapę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY