“Skandal! Poseł bez prawidłowo założonej maseczki wykluczył z obrad polityków Konfederacji za… brak maseczek”

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Posłowie Konfederacji wykluczeni z posiedzenia komisji

Posłowie Konfederacji podczas obrad komisji sejmowej / Fot. PAP/Rafał Guz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Podczas dzisiejszego posiedzenia sejmowej komisji spraw zagranicznych i kontroli państwowej doszło do wykluczenia posłów Konfederacji. Przewodniczący Wojciech Szarama z Prawa i Sprawiedliwości wykluczył ich z powodu braku maseczek.
  • Trzech posłów Konfederacji, Jakub Kulesza, Grzegorz Braun oraz Michał Urbaniak zostało wyproszonych z dalszych obrad sejmowej komisji spraw zagranicznych i kontroli państwowej.
  • Przewodniczący Wojciech Szarama z Prawa i Sprawiedliwości wykluczył ich ze względu na brak maseczki na twarzy.
  • Jak zauważyło wielu komentatorów, sam Szarama nie miał założonej prawidłowo maseczki, lecz miał ją zawieszoną na uchu.
  • Zobacz także: Kaleta o cenzurze na Facebook’u: Konfederacja dzisiaj może słać pretensje na Berdyczów [NASZ WYWIAD]

Gość ze zdjęcia czyli niejaki Wojciech Szarama z PiS właśnie wykluczył posłów KONFEDERACJI Brauna, Kuleszę i Urbaniaka z komisji ds. Spraw Zagranicznych za UWAGA brak maseczki sam nosząc ją na jednym uchu. Czy tylko ja uważam to za szczyt chamstwa, buty i obrzydliwej hipokryzji?

– zauważył redaktor naczelny wRealu24.

Wykluczenie posłów Konfederacji nie byłoby zaskakujące, gdyby nie jeden szczegół. Albowiem sam przewodniczący komisji nie miał założonej maseczki na twarzy, lecz wisiała wyłącznie na uchu posła Szaramy. Na ten fakt zwrócili również uwagę wyproszeni posłowie.

Nie było absolutnie żadnych podstaw do tego żeby nas wykluczać z posiedzenia komisji. Spokojnie oczekiwaliśmy swojego głosu. Tak właśnie wygląda poziom debaty i działań pisowców. Boją się bo sprawą Mariana Banasia próbują przykryć swoje afery, także te które za chwilę wyjdą

– stwierdził poseł Michał Urbaniak z Ruchu Narodowego.

W ich obronie stanął także poseł Stanisław Tyszka z Kukiz’15, który również wytknął hipokryzję przewodniczącego Wojciecha Szaramy.

Przewodniczący komisji z PiS, pan poseł Szarama, prowadzi obrady komisji bez maseczki i jednocześnie wyrzuca posłów Konfederacji z posiedzenia za brak maseczek. Co za cyrk

– napisał były wicemarszałek sejmu.

Konfederacja ws. prezesa Najwyżej Izby Kontroli Mariana Banasia stoi za tym, aby dalej sprawował swoją funkcję. Jego usunięcie spowodowałoby brak odpowiedniej osoby do kontroli obecnego rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Wszystko zmierza ku wprowadzeniu na najbliższe posiedzenie Sejmu wniosku o pozbawienie Mariana Banasia immunitetu, co prowadziłoby do złożenia go z urzędu prezesa NIK. To będzie moment prawdy. Kto do tego ręki własnej przyłoży ten się sam wyłoży

– powiedział poseł Grzegorz Braun z Konfederacji Korony Polskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY