Płock: Zastrzyk gotówki na rozwój transportu miejskiego

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Autobus MZK

Autobus MZK / Fot. Wikimedia Commons

Ponad 5,7 mln zł na uruchomienie połączeń lokalnych trafi do samorządów regionu płockiego ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W piątek 10 umów w tej sprawie podpisał w Płocku z przedstawicielami poszczególnych gmin wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.
  • Mazowiecki Urząd Wojewódzki przeznaczył 5,7 mln zł na Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych dla regionu płockiego
  • Przekazane środki umożliwią uruchomienie 65 lokalnych połączeń autobusowych o łacznej długości 1 445 km
  • Zdaniem urzędników nowe siatki połączeń zwiększą możliwości dla osób pracujących lub poszukujących zajęcia
  • Zobacz także: Berlusconi: Nie ubiegam się o prezydenturę w poczuciu odpowiedzialności

Informując o wsparciu dla samorządów regionu płockiego na uruchomienie w sumie kilkudziesięciu linii komunikacyjnych, Mazowiecki Urząd Wojewódzki podkreślił, że w całym województwie, w ramach pierwszego naboru wniosków z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, dofinansowanie otrzyma 71 gmin, 6 powiatów i jeden związek powiatowo-gminny na łączną kwotę ponad 60 mln zł.

Jak podano w informacji, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał w piątek w Płocku 10 umów z przedstawicielami samorządów z regionu płockiego na objęcie w 2022 r. dopłatą zadań organizatora transportu publicznego ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Na ich mocy samorządy te otrzymają dopłatę o łącznej wysokości ponad 5,7 mln zł na uruchomienie połączeń lokalnych

– przekazał Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Na co zostaną przeznaczone środki?

W komunikacie podkreślono, że środki te stworzą możliwość uruchomienia w sumie 65 lokalnych połączeń o łącznej długości 1 445 km. Z dofinansowania skorzystają m.in. gminy: Brudzeń Duży, Gąbin, Gozdowo, Łąck i Nowy Duninów, a także Sanniki, Słubice, Słupno oraz Staroźreby.

Według Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, w ramach dwóch naborów wniosków o objęcie dopłatą w 2021 r. realizacji zadań własnych organizatora w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, zawarto tam łącznie 95 umów na kwotę ponad 62,2 mln zł, dzięki czemu stworzona została możliwość uruchomienia 571 linii komunikacyjnych o łącznej długości ponad 17 510 km.

Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych ma charakter użyteczności publicznej i jest państwowym funduszem celowym, pozwalającym na dofinansowanie i przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych, które w przeszłości wyłączono.

Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury

– zaznaczył Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Mazowiecki urząd zwrócił uwagę, że odtworzenie siatki połączeń autobusowych w tym regionie pozwoli na większe możliwości w odnalezieniu pracy, do której dojazd był albo niemożliwy lub utrudniony.

wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY