Poseł Rafał Wójcikowski zginął w przedziwnych okolicznościach. 5. rocznica śmierci polityka

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rafał Wójcikowski

Ś.p. Rafał Wójcikowski / fot. youtube

Poseł Rafał Wójcikowski zginął pięć lat temu w tajemniczych, do dzisiaj niewyjaśnionych okolicznościach. 19 stycznia przypada piąta rocznica zagadkowej śmierci polityka.
  • Poseł Rafał Wójcikowski zginął pięć lat temu na trasie S8 nieopodal Rawy Mazowieckiej
  • Polityk jechał do Warszawy volkswagenem bora, którym nagle stanął w poprzek drogi na prawym pasie
  • Chwilę później wjechał w niego ford transit
  • Przebieg wypadku do dzisiaj nie jest jasny, a zagadkowe przyczyny śmierci posła stawiają pytania o udział osób trzecich
  • Zobacz także: Polski Ład uderzy w uczciwe firmy i pogłębi inflację? Najnowsze doniesienia mogą szokować

Rafał Wójcikowski

Wójcikowski urodził się 2 grudnia 1973 roku w Tomaszowie Mazowieckim. W 2000 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych ze specjalnością ekonometria. Podjął pracę nauczyciela akademickiego na Uniwersytecie Łódzkim, potem związał się z Politechniką Łódzką. Pracował także w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Swoją karierę polityczną rozpoczął przystąpieniem do Unii Polityki Realnej w grudniu 2002. W 2015 dołączył do ugrupowania Kukiz’15 i w jesiennych wyborach uzyskał mandat poselski z popularnego wtedy ruchu.

Zasłynął licznymi wystąpieniami na mównicy sejmowej, gdzie z zapałem krytykował politykę gospodarczą ówczesnego gabinetu Beaty Szydło. Zyskał sympatię zwłaszcza wśród wyborców Partii KORWiN, która nie posiadała wówczas swoich reprezentantów w ławach poselskich. W pewnym momencie wyznał, że ma zespół Aspergera.

Zagadkowa śmierć

Polityk zginął 19 stycznia 2017 roku na trasie S8 w Chrzczonowicach. Do dzisiaj niejasne są przyczyny oraz przebieg wypadku. W mediach pojawiały się informacje o uszkodzonych hamulcach.

Uszkodzenie było między sztywnym a giętkim elementem przewodu. Odniosła się też do tego w swojej opinii Politechnika Łódzka, która nie dopatrzyła się podstaw do przyjęcia, że mogło dojść do celowego uszkodzenia.

– mówił w 2017 prokurator Krzysztof Kopania, rzecznik prokuratury w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Przewody hamulcowe rzadko ulegają uszkodzeniom podczas wypadków.

– mówił biegły specjalizujący się w wypadkach w rozmowie z „Rz”.

Innego zdania była wówczas prokuratura, która w oświadczeniu podkreśliła, że według jej ustaleń samochód przed wypadkiem był sprawny. Przecięcie przewodu hamulcowego miało nastąpić w wyniku zderzenia z przeszkodą.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Ale nie tylko hamulce budzą wątpliwości. To także same okoliczności wypadku. Prowadzącym śledztwo udało się dotrzeć do świadka. Był nim kierowca białego tira, który przejeżdżał obok poselskiego samochodu, kiedy wydarzył się wypadek.

– Potwierdził, że widział samochód stojący na awaryjnych światłach, dostrzegł uszkodzenie auta z przodu, ale nie było nikogo na zewnątrz. Uznał, że nie ma potrzeby się zatrzymywać.

– mówił w 2017 prokurator Jacek Pakuła z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, która nadzorowała śledztwo.

Kiedy kierowca tira ominął już volkswagena posła, w auto Rafała Wójcikowskiego miał uderzyć rozpędzony ford transit.

Ustawa hazardowa

Z czasem pojawiły się też podejrzenia, iż śmierć posła w wypadku samochodowym mogła mieć coś wspólnego z tzw. aferą hazardową.

– Uważam, że prokuratura badając okoliczności śmierci Rafała Wójcikowskiego winna także zbadać, czy nie ma to z związku ze sprawą ustawy hazardowej, którą zajmował się poseł przed śmiercią. Pewne wątpliwości budzi obecność na miejscu wypadku świadka, który miał kontakt z posłami Kukiz’15, a który nawet do nas nie zadzwonił po tragedii.

– mówiła przed kilkoma laty poseł Anna Siarkowska.

Sam Rafał Wójcikowski przyznał w jednym z wywiadów, że badanie sprawy ustawy hazardowej to „wejście na kruchy lód” i „może ona pourywać nogi”.

Newsweek

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY