Polski Ład uderzy w uczciwe firmy i pogłębi inflację? Najnowsze doniesienia mogą szokować

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Polski Ład

Premier Mateusz Morawiecki / Fot. PAP/Łukasz Gągulski. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Od stycznia obowiązuje Polski Ład, sztandarowy projekt społeczno-ekonomiczny rządu Mateusza Morawieckiego. Okazuje się jednak, że wprowadzone przepisy zamiast w przestępców, uderzą w uczciwych przedsiębiorców.

Polski Ład to bat na przedsiębiorców?

Szumnie zapowiadany rządowy program wszedł w życie wraz z nastaniem 1 stycznia. Wśród pierwszych niezadowolonych byli nauczyciele i mundurowi. To oni złożyli pierwsze skargi na niższe pensje. Potem było jeszcze gorzej, gdyż sami politycy PiS zaczęli dostrzegać coraz liczniej wychwytywane wpadki.

Niestety, popełniliśmy trochę błędów na samym początku. Być może było za dużo zbyt skomplikowanych zmian naraz.

– powiedział w jednym z wywiadów wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W środę “Rzeczpospolita” wyciągnęła na światło dzienne niechlubny punkt reformy. Polski Ład przewiduje nałożenie nowego podatku na firmy, które nie osiągną ustalonej rentowności.

To rozwiązanie, które miało być batem na podatkowych oszustów, uderzy w firmy prowadzące zwykłą działalność.

– wskazuje dziennik.

Spółki będą musiały zapłacić podatek w dwóch przypadkach: Kiedy firma poniesie stratę oraz wtedy, gdy jej dochody okażą się niższe niż 1 procent przychodów.

“Rzeczpospolita” dodaje następnie, że firmy będą starały się uniknąć opłaty poprzez podwyższenie marży – spowoduje to wzrost i tak wysokiej już inflacji.

Z kuriozalnym punktem reformy poradzą sobie tylko spółki dopiero zaczynające działalność oraz te, które notują bardzo słabe wyniki – muszą jednak zachować określony poziom rentowności.

Rzeczpospolita

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY