Rasizm w USA? Władze wycofują się z kontrowersyjnych rozwiązań

COVID-19
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szpital COVID-owy w USA

Szpital COVID-owy w USA / Fot. YouTube

Władze stanów Utah i Minnesota usunęły rasę jako preferencyjny czynnik określający, którzy pacjenci z COVID-19 powinni otrzymywać rzadkie przeciwciała monoklonalne. To wynik obaw o potencjalne procesy sądowe poszkodowanych pacjentów i ich rodzin.

Dotychczas dodatkowe punkty otrzymywały osoby z obniżoną odpornością lub w ciąży oraz ze względów rasowych. Dodatkowo punktowani mieli pierwszeństwo do leczenia na koronawirusa.

Decyzja o wycofaniu się z tych rozwiązań jest wynikiem nacisków oraz możliwego procesu sądowego, za faworyzowanie ludzi pod kątem rasowym.

W zeszłym tygodniu senator Marco Rubio, R-Fla., wysłał list do pełniącego obowiązki komisarza Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), żądając, aby agencja natychmiast zaktualizowała swoje wytyczne, aby pacjenci poszukujący leczenia przeciwciałami monoklonalnymi byli traktowani priorytetowo na podstawie ich historii medycznej, a nie rasy lub pochodzenia etnicznego

– podaje FoxNews.
Dzisiaj Biden wygłosi przemówienie o fałszywym zagrożeniu praw wyborczych mniejszości. W międzyczasie @US_FDA mówi lekarzom, aby wykorzystali „rasę i pochodzenie etniczne” pacjentów z Covid, aby zdecydować, które z nich otrzymają przeciwciała monoklonalne i doustne leki przeciwwirusowe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

FoxNews

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY