Szef CBA ostrzega niezaszczepionych pracowników. “Powinni dawać przykład”

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Centralne Biuro Antykorupcyjne

CBA / Fot. Cba.gov.pl

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Andrzej Stróżny rozesłał do wszystkich delegatur biura pismo, wzywające funkcjonariuszy do postawy proszczepiennej. Poinformował swoich pracowników, że odmowa zaszczepienia się wpłynie na ocenę ich pracy, a także może skończyć się wydaleniem ze służby.
  • Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Andrzej Stróżny nieoficjalnie opublikował pismo do swoich pracowników informując ich o konsekwencjach dla niezaszczepionych
  • Funkcjonariuszom zostanie obniżona ocena oraz odebrana premia, jeżeli wcześniej się nie zaszczepią
  • Grozi im nawet utrata pracy, w której niejednokrotnie mogli poświęcić kilka lat w służbie dla państwa polskiego
  • Do tej pory medialne informacje nie zostały zdementowane, ani potwierdzone
  • Zobacz także: Skarby polskiej ziemi. Rozpoczęto przemysłowe wydobycie bursztynu w okolicy Lubartowa

W dokumencie przesłanym do pracowników Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformowano, że od oceny okresowej zależą premie oraz dalsze awanse. Funkcjonariusze mają być oceniani między innymi za tzw. postawę obywatelską, która wiążę się z przymusem szczepień przeciwko COVID-19. Pracownicy, którzy tego nie uczynią będą mieli mocno obniżone oceny właśnie w tym podpunkcie. Szef CBA Andrzej Stróżny w swoim piśmie podkreślił, że jego pracownicy powinni dawać przykład innym obywatelom, zachęcając ich do szczepień.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Groźba utraty pracy dla niezaszczepionych

Szczepienia przeciw COVID-19 funkcjonariuszy CBA ruszyły na wiosnę 2021 roku. Nie wiadomo jednak z jakim efektem. W sierpniu dziennik “Rzeczpospolita” donosił, że ze szczepienia skorzystał niespełna co drugi mundurowy. 

Wbrew początkowym zapowiedziom rządu i ekspertów przed wdrożeniem w Polsce programu szczepień, będzie się on jednak wiązał z jego przymusem. Już na początku grudnia 2021 roku rząd Mateusza Morawieckiego zapowiedział wprowadzenie od 1 marca obowiązkowych szczepień dla służb mundurowych i nauczycieli.

Przedstawiciele resortu zdrowia, przekazali na przełomie roku, że mundurówi zostaną poddani przymusowym szczepieniom. Najpierw jednak zostanie przeprowadzona akcja szczepień pracowników ochrony zdrowia.

radiozet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY