Najnowszy sondaż: Większość Polaków nie chce, by pracodawca sprawdzał szczepienia pracowników

Dodano   0
  Loading
Najnowszy sondaż

Za daniem prawa pracodawcom do sprawdzenia, czy pracownik jest zaszczepiony, opowiada się 43 proc. badanych, przeciwne zdanie ma 45 proc. / Fot. PAP/Marcin Bielecki Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Najnowszy sondaż pracowni Social Changes pokazuje, że nieznaczna większość Polaków przeciwna jest ustawie posła PiS Czesława Hoca. 45 procent badanych nie zgadza się na to, by pracodawca uzyskał prawo do sprawdzenia, czy pracownik zaszczepił się na COVID-19.

Najnowszy sondaż: Polacy minimalnie przeciw “lex Hoc”

Za nadaniem przedsiębiorcom prawa do sprawdzenia, czy pracownik jest zaszczepiony opowiedziało się 43 procent osób biorących udział w badaniu. 45 procent sprzeciwia się pomysłom segregacji sanitarnej w pracy, którą forsuje poseł PiS Czesław Hoc.

23 procent ankietowanych wskazało odpowiedź “zdecydowanie tak”, a 20 procent – “raczej tak”. “Zdecydowanie nie” wybrało 30 procent, “raczej nie” – 15.

12 procent uczestników sondażu nie ma zdania w temacie tzw. “Lex Hoc”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Większość wyborców PiS “za”

Z badania wynika, że większość wyborców Zjednoczonej Prawicy popiera nadanie pracodawcom prawa weryfikacji zaszczepienia pracowników – jest to aż 60 procent. Przeciwnego zdania jest 32 procent elektoratu PiS. Najwięcej zwolenników ustawy “Lex Hoc” znajduje się jednak w Koalicji Obywatelskiej – 75 procent. Przeciw pomysłom segregacji w pracy jest 19 procent wyborców ugrupowania Donalda Tuska.

Social Changes zrealizowało sondaż metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 7 do 10 stycznia bieżącego roku. Badanie przeprowadzono na próbie 1071 Polaków.

Nczas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY