Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie rezygnacji Rady Medycznej

Dodano   5
  Loading
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski w Białymstoku / fot. PAP/Artur Reszko

Adam Niedzielski odniósł się do piątkowej masowej rezygnacji członków Rady Medycznej przy premierze. 14 stycznia RM opuściło 13 ekspertów spośród 17-osobowego składu. Minister zdrowia podziękował lekarzom za dotychczasową współpracę.

Adam Niedzielski dziękuje ekspertom

Ta decyzja na pewno nie kończy naszych kontaktów.

– napisał szef resortu zdrowia w mediach społecznościowych.

Jeszcze w piątek Rządowe Centrum Informacji zakomunikowało, że Rada Medyczna nadal będzie funkcjonować, lecz w zmienionej formie.

Dziękuję za współpracę wszystkim członkom Rady Medycznej przy Premierze RP, którzy dziś złożyli rezygnację. Ta decyzja, zgodnie ze wspólnymi deklaracjami na posiedzeniu RM, na pewno nie kończy naszych kontaktów. Szerszy komentarz w poniedziałek.

– czytamy na Twitterze.

Tusk i Trzaskowski wściekli

Głos w sprawie masowej rezygnacji zabrali m.in. przewodniczący PO Donald Tusk oraz prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Odpowiecie za to, za tę niepotrzebną śmierć tysięcy ludzi. Tylko dlatego, że nie mieliście odwagi albo nie mieliście interesu w tym, żeby respektować rady i rekomendacje powołanej przez siebie Rady Medycznej. Wszyscy będziemy o tym pamiętać.

– powiedział szef PO, były premier Donald Tusk w nagraniu, zamieszczonym w mediach społecznościowych.

W bardzo podobnym tonie wypowiedział się Trzaskowski, który na antenie TVN24 zarzucił władzy uleganie “lobby antyszczepionkowców”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Sławomir
Gość
Sławomir
15 stycznia 2022 10:23

Pierwszą decyzją po objęciu urzędu przez księgowego Niedzielskiego było zablokowanie ludziom dostępu do amantadyny, leku przeciwwirusowego, którego blokowanie praktycznie trwa po dzień dzisiejszy mimo tego że oficjalnie została ta decyzja anulowana to trwa nagonka na lekarzy którzy odważą się zaordynować ten lek choremu. To jest raczej minister śmierci, za jego rządów chorych w domu leczy się pulsykometrami, a do szpitala zabiera się dopiero kiedy ich stan jest krytyczny i “leczy” się respiratorami. Dzięki takiej działalności resortu zdrowia jesteśmy niekwestionowanym i niezagrożonym liderem w Europie jeżeli chodzi o umieralność.

Przemek
Gość
Przemek
15 stycznia 2022 10:46

I bardzo dobrze ze sie rozpadla. To przez nich miedzy innnymi mamy nadmiarowwe zgony i terror dla normalnych ludzi dla ktorych telewizja to nie wyrocznia.

Sławomir
Gość
Sławomir
15 stycznia 2022 11:18
Reply to  Przemek

Niestety , nie rozpadła się jeszcze.

Sławomir
Gość
Sławomir
15 stycznia 2022 10:49

Rada medyczna nie powinna być wymieniana tylko zlikwidowana, wymieniony powinien być cały resort zdrowia ponieważ się nie sprawdza, chorzy nie są leczeni (nie tylko covidowi, wszyscy), lekarze samowolnie wymyślili sobie teleporady, skoro ci lekarze tak boją się chorego to powinni być odsunięci od wykonywania zawodu. Jednak ministerstwo kierowane przez tego księgowego promuje dużą liczbę zgonów w szpitalach, lekarze potrafią zarabiać nawet ponad pięćdziesiąt tysięcy miesięcznie, bo są (tylko są, bo nie leczą) w szpitalach gdzie masowo umierają pacjenci.

Wiktor
Gość
Wiktor
15 stycznia 2022 23:10

Bill Gates dał hasło do zakończenia plandemii ” niedługo będziemy traktować covid jak sezonową grypę” i…. reakcja natychmiastowa 🙂 Na pokładzie tonącego okrętu zostali szaleńcy jak Horban 🙂

POLECAMY