Odejścia z Rady Medycznej. Jest komentarz rządu

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki / fot. PAP/Wojciech Olkuśnik. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Premier Mateusz Morawiecki podziękował i pożegnał 13 z 17 członków Rady Medycznej, którzy złożyli rezygnację z pełniących funkcji w radzie. Premier podkreślił szczególny wkład członów w Narodowy Program Szczepień.

Pożegnanie z RM

W oświadczeniu części członków Rady Medycznej do spraw Covid-19 działającej przy premierze, które w piątek przesłano PAP, napisano m.in., że decyzja zapadła z uwagi na “brak wpływu rekomendacji na realne działania” i “wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

Dziś część członków Rady Medycznej złożyła rezygnację, uzasadniając ją przede wszystkim wyczerpaniem formatu tego gremium. Rezygnujący członkowie Rady Medycznej uzasadniali swoją decyzję także zachowaniem osób, które negują zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią.

– podała Kancelaria Rady Ministrów na stronie rządowej.

Głos ekspertów był od listopada 2020 roku „merytorycznym wsparciem dla decyzji Rady Ministrów i Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Rada Ministrów korzystała z rad nie tylko lekarzy, ale wysłuchano również głosu przedsiębiorców, ekspertów od edukacji i psychologów, by poznać zdanie wielu środowisk oraz odmienne sposoby radzenia sobie z pandemią i jej skutkami.

– czytamy w oświadczeniu rządu.

To rolą rządu jest podejmowanie decyzji na bazie zróżnicowanych stanowisk ekspertów – Rady Medycznej, ekonomistów, ekspertów z innych obszarów, na które wpływa epidemia.

– napisano w oświadczeniu opublikowanym przez Centrum Informacyjne Rządu.

Formuła Rady Medycznej ma zostać zmieniona, ale eksperci, którzy opuścili szeregi tej instytucji, zadeklarowali pomoc z pandemią. Ma się ona opierać na innej formule współpracy.

Jak podano, premier Mateusz Morawiecki podziękował odchodzącym członkom Rady Medycznej za współpracę, w szczególności za przygotowanie założeń Narodowego Programu Szczepień.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY