Rzecznik rządu: “Chcemy ratować polskich obywateli, a nie przejmować się tym, co mówi Bruksela”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piotr Müller

Piotr Müller / fot. flickr.com

Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z TVP Info odniósł się do doniesień, jakoby Unia Europejska nie zgodziła się na część obniżek podatków w ramach Tarczy Antyinflacyjnej 2.0.

Rzecznik rządu dosadnie

Piotr Müller w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem stwierdził, że władza niezbyt bierze sobie do serca uwagi Komisji Europejskiej.

Chcemy ratować polskich obywateli, a nie przejmować się tym, co mówi Bruksela.

– oświadczył przedstawiciel rządu w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem.

W czwartek Sejm głosami 438 posłów przyjął Tarczę Antyinflacyjną 2.0. Ustawa przewiduje wielki obniżki VAT na żywność, nawozy, paliwo, gaz i energię cieplną.

Część komentatorów i ekonomistów wychodzi z założenia, że Unia Europejska może nie zaakceptować wdrażanych zmian podatkowych.

Może się tak zdarzyć, że faktycznie pojawią się komplikacje ze strony Komisji Europejskiej, natomiast to jest ustawa, w związku z tym te przepisy zaczną obowiązywać.

– mówił Müller.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

“Obejdziemy przepisy”

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że niektóre rzeczy w Komisji Europejskiej mogą się nie podobać, ale jesteśmy tu i teraz, mamy duży poziom inflacji i rząd polski chce ratować polskich obywateli, a nie przejmować się tym, co mówi Bruksela.

– podkreślił polityk, zwróciwszy uwagę na opieszałość organów unijnych w rozpoczynaniu postępowań naruszeniowych.

Liczę na to, że w tym okresie osiągniemy efekt, o który nam chodzi. Panie redaktorze, trzeba tak reagować. Donald Tusk mówił, że nie ma takiego guzika z napisem “niska inflacja” i faktycznie takiego guzika nie ma, natomiast jest szereg działań, które można podjąć, aby osiągnąć podobny efekt.

– przekonywał rozmówca Krzysztofa Ziemca.

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY