Niemcy: Krótsza izolacja i kwarantanna. To koniec pandemii?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niemiecki Bundesrat

Niemiecki Bundesrat / Fot. You Tube

Niemcy wprowadzają zmiany dotyczące restrykcji przeciw-pandemicznych. Krótsze okresy kwarantanny i izolacji mają spowodować lepsze działanie medyków oraz pracowników powiązanych z bezpieczeństwem.

Niemcy skracają czas izolacji dla zarażonych COVID-19. Ma dotyczyć to osób, u których po okresie 7 dni nie ma pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa. Wcześniej był to 10-dniowy przymus izolacji. Jednak pozytywny test skutkować będzie dalszą izolacją do 10-tego dnia.

Dzieci i młodzież z otoczenia osób zainfekowanych mogą zakończyć kwarantannę już po pięciu dniach, jeśli wykażą negatywny wynik PCR lub szybkiego testu.

Po Bundestagu także Bundesrat w piątek na specjalnym posiedzeniu zatwierdził nowe zasady epidemiczne, warunkowo skracając czas kwarantanny i izolacji z 10 do siedmiu dni. Ma to zapobiec wyłączeniu z pracy zbyt wielu pracowników szpitali i innej infrastruktury krytycznej

– informuje Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Staraliśmy się maksymalnie skrócić okres kwarantanny. Chcemy, aby kwarantanna była jak najkrótsza, zwłaszcza dla pracowników medycznych. Nie należy przy tym lekceważyć omikrona

– powiedział federalny minister zdrowia Karl Lauterbach.

Karl Lauterbach powiedział, że widzi już „nadchodzący koniec pandemii”. “W Niemczech może to się stać jeszcze w tym roku. Teraz trzeba skorzystać z tej możliwości” – dodał.

https://twitter.com/sanctus_securit/status/1480479689500205056
https://twitter.com/sanctus_securit/status/1480461905722585088

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY