Była wicepremier obwieściła, że “Polska zyskuje na pandemii”. Teraz przeprasza

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jadwiga Emiliewicz

Jadwiga Emiliewicz / fot. youtube.com

"Polska zyskuje na pandemii" – stwierdziła w internetowym wpisie była wicepremier, podkreślając rolę m.in. tarcz antykryzysowych. Po krytyce jednak przeprasza i mówi o "niefortunnym użyciu słów".

Lawina komentarzy po wpisie Emiliewicz

Była wicepremier Jadwiga Emilewicz udostępniła w mediach społecznościowych zaskakujący wpis, w którym podzieliła się swymi przemyśleniami na temat wzrostu gospodarczego w czasach pandemii.

– Polska zyskuje na pandemii. Ponad 200 mld PLN pomocy dla przedsiębiorców i pracowników w ramach Tarcz Antykryzysowych oraz uruchomione błyskawicznie fundusze na inwestycje lokalne stawiają Polskę w czołówce wzrostu

– napisała polityk na Twitterze.
https://twitter.com/JEmilewicz/status/1481856474200563720

Emilewicz powołała się na dane The Economist, który postanowił sprawdzić, które państwa OECD poradziły sobie najlepiej z recesją wywołaną koronawirusem. Polska zajęła 4. miejsce w zestawieniu.

– Oczywiście, że bez pracowitości i sprawności w dostosowaniu się do najtrudniejszych warunków zarówno przedsiębiorców, jak i pracowników żaden transfer środków nie przyniósłby efektu. Jednak polityka gospodarcza – szybkość i skała – nie pozostają bez wpływu

– dodaje polityk w kolejnym wpisie.

Była wicepremier przeprasza

Jadwiga Emilewicz przyznała, że słowo zyskuje “nie było dobrze użyte” w kontekście “pandemii i cierpienia ludzi”. Dodała jednak, że “fala merytorycznej krytyki i hejtu” przykryła oryginalny sens jej wypowiedzi.

https://twitter.com/JEmilewicz/status/1481951403262328836

Emilewicz była ministrem przedsiębiorczości i technologii w rządzie Mateusza Morawieckiego, a potem ministrem rozwoju. W 2020 r. sprawowała też funkcję wicepremiera.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY