Była wicepremier obwieściła, że “Polska zyskuje na pandemii”. Teraz przeprasza

Dodano   3
  Loading
Jadwiga Emiliewicz

Jadwiga Emiliewicz / fot. youtube.com

"Polska zyskuje na pandemii" – stwierdziła w internetowym wpisie była wicepremier, podkreślając rolę m.in. tarcz antykryzysowych. Po krytyce jednak przeprasza i mówi o "niefortunnym użyciu słów".

Lawina komentarzy po wpisie Emiliewicz

Była wicepremier Jadwiga Emilewicz udostępniła w mediach społecznościowych zaskakujący wpis, w którym podzieliła się swymi przemyśleniami na temat wzrostu gospodarczego w czasach pandemii.

– Polska zyskuje na pandemii. Ponad 200 mld PLN pomocy dla przedsiębiorców i pracowników w ramach Tarcz Antykryzysowych oraz uruchomione błyskawicznie fundusze na inwestycje lokalne stawiają Polskę w czołówce wzrostu

– napisała polityk na Twitterze.

Emilewicz powołała się na dane The Economist, który postanowił sprawdzić, które państwa OECD poradziły sobie najlepiej z recesją wywołaną koronawirusem. Polska zajęła 4. miejsce w zestawieniu.

– Oczywiście, że bez pracowitości i sprawności w dostosowaniu się do najtrudniejszych warunków zarówno przedsiębiorców, jak i pracowników żaden transfer środków nie przyniósłby efektu. Jednak polityka gospodarcza – szybkość i skała – nie pozostają bez wpływu

– dodaje polityk w kolejnym wpisie.

Była wicepremier przeprasza

Jadwiga Emilewicz przyznała, że słowo zyskuje “nie było dobrze użyte” w kontekście “pandemii i cierpienia ludzi”. Dodała jednak, że “fala merytorycznej krytyki i hejtu” przykryła oryginalny sens jej wypowiedzi.

Emilewicz była ministrem przedsiębiorczości i technologii w rządzie Mateusza Morawieckiego, a potem ministrem rozwoju. W 2020 r. sprawowała też funkcję wicepremiera.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
bogdan duda
Gość
bogdan duda
14 stycznia 2022 16:35

Czego ty jeszcze szukasz zdziro podła . Zaproś lichocką , czerwińską , witek i róbcie sobie dobrze a od Polski wara zdziczała hołota .

Obywatel
Gość
Obywatel
14 stycznia 2022 23:47

… i tacy ludzie, nieuki, marne wykształciuchy są na stanowiskach które warunkują naszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą …. tragedia, świat zwariował

Zbigniew
Gość
Zbigniew
15 stycznia 2022 06:29

No to tanczmy oberka. Hop sa sa od lasa do lasa.

POLECAMY