Afera maseczkowa we Francji. Chiński towar z etykietą „made in France”

COVID-19
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Chińskie maseczki chirurgiczne

Chińskie maseczki chirurgiczne / Fot. YouTube

Firma Coveix z siedzibą w departamencie Indre w środkowej Francji sprzedawała maseczki sygnowane metką „made in France”, które w rzeczywistości pochodziły z Chin. Sąd w Châteauroux skazał dwóch zarządców firmy zajmującej się produkcją maseczek ochronnych na karę więzienia za „oszustwo na szkodę instytucji, której powierzono misję publiczną”.

Oszustwo maseczkowe

Afera maseczkowa we Francji – tak można nazwać działania firmy Coveix, która sprzedawała maseczki z Chin z sygnaturą „made in France”. Maseczki miały być produkcji francuskiej i przeznaczone były dla instytucji państwowych. Okazało się, że podmieniono tylko logo. 17 mln fałszywych maseczek sprzedano spółce Healthcare, które miały trafić do agencji rządowej ds. zdrowia publicznego Santé Publique France.

Po kontroli Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji, Konsumentów i Kontroli Nadużyć Finansowych, oszustwo wyszło na jaw. Sprawą zajął się Sąd w Châteauroux, który skazał w środę na trzy lata pozbawienia wolności, w tym rok w zawieszeniu właściciela firmy Coveix. Zarxzucomu mu m.in. „oszustwo”, „fałszowanie pochodzenia produktu” i „nierzetelną praktykę handlową”.

Skonfiskowano też jego prywatny samochód, sfinansowany z firmowych środków oraz ponad 500 tys. euro ulokowanych na dwóch firmowych kontach bankowych. Adwokat skazanego powiadomił, że wniesie odwołanie od decyzji sądu

– podaje tvp.info.

Wspólnik przedsiębiorcy usłyszał podobne zarzuty i wyrok. Skazany został na dwa lata więzienia, w tym rok w zawieszeniu, za „współudział w oszustwie”. Nałożono 5 tys. euro grzywny Ma zakaz zarządzania lub administrowania przedsiębiorstwem.

Założyciel firmy Coveix został skazany w środę przez sąd kryminalny w Châteauroux na 3 lata więzienia, z czego jeden został zawieszony z nakazem za sprzedanie milionów masek chirurgicznych wyprodukowanych w Chinach, podszywając się pod je jako francuskie.
Fałszywe maski „Made in France”: dwa lata więzienia dla byłego szefa Coveix w Châteauroux

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com 

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY