Radykalizm Watykanu ws. koronawirusa. Przepisy uderzają w zarobki pracowników

Dodano   6
  Loading
Watykan

Watykan / fot. Andrea Ronchini

Watykan zaostrzył przepisy antypandemiczne i kary za ich naruszanie. Wprowadzono obowiązek noszenia maseczek FFP2 w miejscach zamkniętych i rozszerzono wymóg posiadania wzmocnionej przepustki sanitarnej, wystawianej tylko na podstawie szczepienia przeciwko COVID-19 lub wyleczenia.
  • Państwo Watykańskie z polecenia papieża Franciszka zaostrzyło przepisy covidowe dotyczące pracowników oraz zwiedzających
  • Nałożono obowiązek nakładania maseczek ochronnych, a w Watykanie moga przebywać wyłącznie osoby zaszczepione lub wyleczone
  • Przedstawiono również tabelę z wysokimi karami pienięznymi za nieprzestrzeganie przepisów
  • Z kolei niezaszczepieni pracownicy, musza do końca stycznia przyjąć pierwszą dawkę inaczej stracą wypłatę
  • Zobacz także: Medyczne aspekty ograniczeń covidowych – raport Ordo Iuris i debata ekspertów

Tylko ze wzmocnionym tzw. Green Pass dla zaszczepionych i wyleczonych można wejść do Muzeów Watykańskich i rezydencji w Castel Gandolfo. Ten sam obowiązek dotyczy uczestników sympozjów i konferencji w watykańskich urzędach.

Po tym, gdy rząd włoski postanowił wprowadzić nowe restrykcje związane z kolejną falą zakażeń na koronawirusa i szerzeniem się nowej mutacji Omikron, na podobny krok zdecydowało się Państwo Watykańskie. Urzędnicy na prośbę papieża Franciszka podnieśli poziom restrykcji iopublikowali nową tabelę z karami za ich nieprzestrzeganie.

Grzywna od 25 do 160 euro przewidziana jest za naruszenie przepisów o zakazie zgromadzeń w miejscach publicznych. Kara za brak maseczki lub noszenie jej w niewłaściwy sposób i brak przestrzegania dystansu społecznego wynosi od 25 do 50 euro. Wzrasta do 160 euro, jeśli dochodzi do tego w miejscach publicznych.

Z kolei grzywna za naruszenie przepisów o obowiązku izolacji bądź kwarantanny wynosi, aż 1,5 tys. euro. W przypadku kolejnego naruszania przepisów covidowych, kary automatycznie ulegają podwojeniu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com 

Ostre przepisy dla niezaszczepionych pracowników

Państwo Watykańskie posiada jedne z najbardziej rygorystycznych przepisów nałożonych na tamtejszych pracowników. Niezaszczepieni praconicy, choć zgodnie z podawanymi informacjami jest ich niewielu musza do końca stycznia b.r. przyjąć pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

W innym przypadku nie będą mogli oni wrócić do pracy, a ich obecność zostanie uznana za nieusprawiedliwioną i nie otrzymają za wykonaną pracę wynagrodzeni, co godzi w Kościelne nauczanie o godnej płacy za wykonanie obowiązków.

Do czasu ustania epidemii zostały zawieszone wyjazdy służbowe, mające powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Jak podkreślono, z woli papieża Franciszka przepisy rozporządzenia dotyczą całego personelu Stolicy Apostolskiej i wszystkich watykańskich urzędów.

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Magda
Gość
Magda
13 stycznia 2022 11:09

Papiez zamiast szerzyc milosierdzie to szerzy segregacje i dyskryminacje! Milosierdzia do blizniego to on nie ma.Pierwszy wprowadzil selekcje wsrod pracownikow.Heretyk na Piotrowym tronie siedzi

On83
Gość
On83
13 stycznia 2022 12:16
Reply to  Magda

Juz od dawna zaden czlowiek inteligetnie myslacy nie wierzy w ,,Swietosc Kosciola i Watykanu” tyle faktow ktore wyplynely na temat tej instytucji Watykanu-tez z Historii-to nie ma zadnej watpliwosci ze to nic wspolnego nie ma z zadna tzw ,,Wiara”.
Watykan to NIE JEST ,,Kosciol”- to jest Urzad Polityczny realizujacy okreslone cele we wspolpracy z Wladcami Swiata.
A te wszystkie Msze, Drogi Krzyzowe,Pielgrzymki i inne Kabarety to tylko pusta wydmuszka i dekoracja dla ciemnego Ludu ktory jest ,,Wierzacy i praktykujacy”

Barbara
Gość
Barbara
13 stycznia 2022 14:34

Czyżby Franciszek bał się że się zarazi i umrze? Nie dziwię się bo będzie sądzony za to że był bliżej władców tego świata niż Boga

Sławomir
Gość
Sławomir
13 stycznia 2022 15:13

BERGOLIO rozwalił kościół to chyba wszyscy już widzą masakra jakaś

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
13 stycznia 2022 17:19

To wewnętrzna sprawa Watykanu. Sprawa nie dotyczy religii. A co się tyczy administracji obszaru Watykanu, to papież jest monarchą elekcyjnym. Ma prawo to wprowadzić. Zajmijmy się Polską, bo u nas też niektóre głupie baby nie chcą obsługiwać przy kasie, jak ktoś nie ma maseczki. Morawiecki wydał takie rozporządzenie.

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
13 stycznia 2022 17:20

Dodam jeszcze, że uznając to też za wewnętrzną sprawę Białorusi, to tamtejszy Prezydent nie wprowadził czegoś takiego, jak w Watykanie, Holandii, Australii czy w Polsce i tam nie trzeba mieć szmaty na twarzy, by kupować w sklepie.

POLECAMY