Mateusz Morawiecki zostanie wyrzucony przez PiS? Tak twierdzi poseł KO

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Premier Mateusz Morawiecki może się pożegnać z rządem? Tak zasugerował Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej.
  • Premier Mateusz Morawiecki jest zdaniem Pawła Kowala “kompletnie niepoważny”
  • Polityk Koalicji Obywatelskiej stwierdził na antenie Polsat News, że szef rządu obwinia innych za swoje niepowodzenia
  • Kowal podkreślił, że Polska musi wziąć udział w transformacji energetycznej Europy
  • Zobacz także: PiS-Hołownia-Nowoczesna. Egzotyczna koalicja w Krakowie

Mateusz Morawiecki zostanie wyrzucony?

Poseł Koalicji Obywatelskiej mówił w programie “Grafitti” o wzroście cen energii. Prowadzący Grzegorz Kępka zapytał również posła o niedawną wypowiedź Morawieckiego dotyczącą systemu handlu praw do emisji dwutlenku węgla (EU ETS).

“Premier nie bierze odpowiedzialności za nic, sam PiS go wyrzuci za ten brak powagi. W transformacji energetycznej Europy musimy wziąć udział, bo to jest w naszym interesie, a premier wszystko zwala na innych jeżeli mu się coś nie uda. Morawiecki jest kompletnie niepoważny. Premier, jeżeli mu coś się uda to mówi: to ja zrobiłem, a jeżeli gdzieś ma kłopoty to mówi: wszyscy inni winni tylko nie ja”

– wskazywał polityk KO.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tarcza antyinflacyjna 2.0

Rząd ogłosił we wtorek rozszerzony pakiet tarczy antyinflacyjnej. Ta obowiązywać będzie już od 1 lutego i w zamierzeniu ma zniwelować negatywne skutki rosnących cen i energii. Co więcej, szef rządu zapowiedział obniżenie podatków na prąd, paliwo, gaz, nawozy i żywność. Jednym z najważniejszym punktów rozszerzenia tarczy jest obniżenie stawki VAT na paliwo z 23 do 8 procent. Rząd wprowadzi także zerowy VAT na podstawowe produkty spożywcze, gaz i nawozy.

“Chcemy zaprezentować tarczę antyinflacyjną 2.0, która ma chronić polskie rodziny i obniżyć podatki. Ona ma przede wszystkim pomóc pozostawić w portfelach Polaków jak najwięcej pieniędzy”

– tłumaczył premier na konferencji prasowej.

Polsat News

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY