PiS-Hołownia-Nowoczesna. Egzotyczna koalicja w Krakowie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zamek Królewski w Krakowie

Zamek Królewski w Krakowie / Fot. PAP/Łukasz Gągulski. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj w Krakowie, gdzie tamtejsi radni zdymisjonowali przewodniczącego Rady Miasta Dominika Jaśkowca z Platformy Obywatelskiej. W jego miejsce przegłosowano kandydaturę Rafała Komarewicza z Polski 2050. Dzięki temu w dawnej stolicy Polski zawiązała się egzotyczna koalicja złożona z Prawa i Sprawiedliwości, Nowoczesnej i Przyjaznego Krakowa ze wsparciem ruchu Szymona Hołowni.
  • Wczoraj w krakowskiej radzie miejskiej powstała bardzo egzotyczna koalicja złożona z Prawa i Sprawiedliwości, Przyjaznego Krakowa, Polski 2050 i Nowoczesnej.
  • Na prośbę prezydenta Jacka Majchrowskiego, radni usunęli ze stanowiska przewodniczącego rady Dominika Jaśkowca z Platformy Obywatelskiej.
  • W jego miejsce wybrano Rafała Komarewicza z ruchu Szymona Hołownii.
  • Portal “wprost.pl”, dzięki anonimowym źródłom dowiedział się, że prezydent Majchrowski miał już dość intryg radnych z PO.
  • O całym przedsięwzięciu doskonale wiedział lider Polski 2050, Szymon Hołownia, który kontaktował się z lokalnymi działaczami.
  • Zobacz także: Konfederacja poddała się Facebookowi? Partia zakłada nowy profil i liczy, że ich nie usuną

Radni przegłosowali wczoraj odwołanie ze stanowiska Dominika Jaśkowca z Platformy Obywatelskiej. W jego miejsce powołano polityka z Polski 2050 Rafała Komarewicza, który jest również regionalnym pełnomocnikiem partii Szymona Hołowni. Wcześniej działał jako aktywista lokalnego stowarzyszenia Przyjazny Kraków.

To spowodowało, że Platforma Obywatelska, która dotychczas wspólnie z Nowoczesną i Przyjaznym Krakowem rządziła miastem, utraciła władzę – przejęła ją koalicja złożona z Prawa i Sprawiedliwości, Przyjaznego Krakowa, Polski 2050 i Nowoczesnej.

Koalicja odbiję się Hołowni czkawką?

Jak informuje tygodnik “Wprost”, egzotyczna koalicja może negatywnie odbić się na poparciu ugrupowania założonego przez Szymona Hołownię.

Według anonimowych źródeł gazety, sytuacja ta zrodziła się za sprawą intgryg działaczy PO, którzy nie chcieli dopełnić zobowiązań, aby w połowie kadencji dobrowolnie przekazać stanowisko przewodniczącego Rady Miasta, stowarzyszeniu Przyjazny Kraków, a dokładnie Rafałowi Komarewiczowi. Zdaniem radnych PO, umowa została naruszona wraz z jego przejściem do Polski 2050.

W między czasie rozpadł się klub radnych Koalicji Obywatelskiej – wchodzący w jego skład przedstawiciele Nowoczesnej przeszli na stronę nowej koalicji, co zaowocowało stanowiskiem wiceprzewodniczącego Rady Miasta. A w jej skład, po rozpadzie klubu, weszli radni PiS.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zgoda prezydenta Majchrowskiego

“Wprost” pisze, że zmiana ta odbyła się za cichą zgodą Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, którego wkurzyła intryga PO. Wiedział o niej także Szymon Hołownia, bo, pisze tygodnik, był w kontakcie z krakowskimi działaczami swojego ruchu przez cały poniedziałkowy poranek.

Tygodnik ocenia, że zmiany w Krakowie są klęską Donalda Tuska, ale przez romans na poziomie lokalnym Polski 2050 z PiS, mogą się one również odbić negatywnie na partii Szymona Hołowni.

rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY