Konfederacja poddała się Facebookowi? Partia zakłada nowy profil i liczy, że ich nie usuną

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konfederacja

Konfederacja / Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Choć Konfederacja została przed tygodniem ocenzurowana przez Facebooka a jej profilu próżno szukać, posłowie ugrupowania nie składają broni. W sprawie wypowiedzieli się Krzysztof Bosak i Artur Dziambor.

Konfederacja nie składa broni

Posłowie Konfederacji założyli oficjalny profil Koła Poselskiego na Facebooku. Jak mówią, odczuwają potrzebę komunikacji z wyborcami, a Facebook jest do tego najlepszym kanałem. Profil jest całkowicie niezależny i niezwiązany z partią Konfederacja Wolność i Niepodległość. Kanał ten drugiej został usunięty przez Facebooka, ale konfederaci wciąż walczą o jego przywrócenie.


„Podjęliśmy decyzję, że jako Koło Poselskie Konfederacja uruchamiamy oficjalny profil na Facebooku. To nie znaczy, że partia Konfederacja rezygnuje ze starań, żeby odzyskać swój profil, natomiast Koło Konfederacja nie miało swojego profilu i decyduje się taki profil otworzyć

– mówi Krzysztof Bosak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

„Koło Poselskie Konfederacja a partia Konfederacja Wolność i Niepodległość to dwie zupełnie różne osoby prawne, założone z różnych kont biznesowych” 

– podkreślił poseł.


Pozew cywilny i projekt ustawy – Walka o przywrócenie profilu

Artur Dziambor podkreślił, że profil partii Konfederacja Wolność i Niepodległość dalej pozostaje w zainteresowaniu polityków tego ugrupowania. Facebook usunął go 5 stycznia, ale w każdej chwili może przywrócić. Konfederaci deklarują, że sprawy nie odpuszczą i podejmują już konkretne kroki prawne.

„Będziemy dążyć do tego, żeby odbył się proces cywilny”

– mówi Artur Dziambor.

Media Narodowe

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY