Gadowski w ‘’Niedzieli’’ obnażył patologie homo covidianus [OPINIA]

Dodano   3
  Loading
Witold Gadowski

Witold Gadowski / Fot. PAP/Tomasz Gzell. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Na łamach wydawanego przez diecezje częstochowską Kościoła katolickiego tygodnika „Niedziela” ukazał się (w numerze 1) felieton Witolda Gadowskiego „Homo covidianus”, w którym Witold Gadowski celnie obnażył patologiczną tożsamość kulturową covidian, które są niezwykle destrukcyjne dla naszego kraju i narodu.

Homo covidianus

Zdaniem Gadowskiego od dwóch lat pandemii „formowany jest zupełnie nowy typ człowieka. Promowane są zachowania uległe i konformistyczne. Tresuje się cale grupy obywateli, by zamiast krytycznego myślenia – bezrozumnie wykonywali polecenia. Ludzie wyrzekają się swojej wolności na rzecz złudnych miraży bezpieczeństwa. Homo covidianus ma być bezwzględnie podporządkowany i mało refleksyjny. Nie powinien być zbyt wierzący w Boga, bo wtedy rodzą się dylematy moralne”.

Zobacz także: PiS-Hołownia-Nowoczesna. Egzotyczna koalicja w Krakowie

W opinii Gadowskiego „homo covidianus odzwyczajony jest od posługiwania się własnym doświadczeniem i rozsądkiem. Jest agresywny i grupuje się w większe stada – wtedy czuje się bezpieczniejszy i bardziej uprawniony do rozsiewania swoich mało logicznych poglądów”. Są to często „wzajemnie sprzeczne stwierdzenia”, które „wdrukowano mu w świadomość za pomocą masowych mediów, które mieniły się w maszynki do mielenia mózgu i zdrowego rozsądku”.

Utrata wiary prowadzi do patologii

Komentując opinie Gadowskiego, muszę stwierdzić, że patologiczna tożsamość homo covidianus upowszechnia się niestety wśród wielu osób chodzących na msze. Moim zdaniem dzieje się tak w wyniku pseudo posoborowego porzucenia katolicyzmu wraz z tomizmem. Kościół katolicki odróżniał się od innych religii tym, że głosił, że Bóg wyposażył nas w rozum, i na drodze rozumu możemy poznawać Boga poprzez poznawanie jego dzieła. Takie założenie katolickie sprawiło, że tylko w naszej łacińskiej cywilizacji powstała nauka i uniwersytety.

W ostatnich dekadach antykatolickie siły infiltrujące Kościół (by zniszczyć katolicyzm), poprzez wykorzenienie z Kościoła katolicyzmu, odrzuciły tomizm, wraz z jego realizmem, i zamiast opierać się na rozumie, zaczęły promować opieranie się na emocjach. Kościół zaczęła zalewać antykatolicka fala irracjonalizmu sprzecznego z katolickim nauczanie. Miało to swoje konsekwencje duchowe – wielu charyzmatyków w poszukiwaniu coraz to większych podniet porzuciło Kościół i przyłączyło się do nowych ruchów protestanckich (czego przykładem jest upadek katolicyzmu w Brazylii).

Dziś ten antykatolicki irracjonalizm zatruwający wiernych sprawia, że bezkrytycznie oni wierzą w pozbawioną logiki, oficjalną propagandę, która wbrew faktom mieni się naukową. Jest to kolejny dowód na to, jak bardzo szkodliwy społecznie okazał się proces utraty wiary katolickiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Kwal
Gość
Kwal
11 stycznia 2022 20:15

Wspaniały i rzeczowy artykuł Pana Witolda Gadowskiego ale mówiący o skutkach.
Cytat: “Dziś ten antykatolicki irracjonalizm zatruwający wiernych”…to jest skutek Panie Witoldzie a gdzie są przyczyny ?
Cytat: “…że bezkrytycznie oni wierzą w pozbawioną logiki, oficjalną propagandę, która wbrew faktom mieni się naukową”…to jest skutek Panie Witoldzie a gdzie są przyczyny ?
Cytat:”…jak bardzo szkodliwy społecznie okazał się proces utraty wiary katolickiej”. to jest skutek Panie Witoldzie a gdzie są przyczyny ?
Artykuł wspaniały ale gdyby Pan napisał o przyczynach to “Niedziela” nie wydrukowała by Pana artykułu…
Jest magiczny wyraz “Antysemityzm”, który zamyka usta wszystkim….i z czego Pan by wtedy żył ?

globalmindcontrol
Gość
globalmindcontrol
12 stycznia 2022 19:44

No to Pan Gadowski zrobił niezły plagiacik. Poniżej moja definicja którą wkleiłem na forum gazeta.pl trzy tygodnie temu. Praw nie zastrzegam. Widać że Pan Gadowski czyta gazetę ;-P.

Homo covidius (łac. „człowiek kowidiański”) – pojęcie funkcjonujące początkowo jako określenie kolejnego etapu ewolucji człowieka Homo sapiens ukształtowanego dzięki powodzeniu marksistowskiego eksperymentu społecznego wprowadzonego na początku 2020 pandemią Covid-19.

Równocześnie pojęcie zaczęło funkcjonować w drugim obiegu jako opis postępującego procesu demoralizacji społeczeństwa demokratycznego zmierzającego do autorytaryzmu. Cechami kowidiańskiego społeczeństwa są: nieokreśloność, płynność, zmienność, wieloznaczność we wszystkim. Składa się ono z galaretowatych jednostek i samo przypomina galaretę. Jest to społeczeństwo kameleonów, będące w całości gigantycznym kameleonem.

Kluczową w kształtowaniu homo covidius było tzw. programowanie medialne, które, przez swoje liczne zmiany zgodne ze zmianami „linii partii” lub zamianę kolejnych pseudo ekspertów posłusznych władzy, było „podręcznikiem sfałszowanej pamięci i rozdwojonej rzeczywistości”. Cechy wykształcone przez dwuletnie powtarzanie kolejnych wersji „Programowania” doprowadziły do wykształcenia „nowego człowieka kowidowego: ideologicznego schizofrenika, szczerego kłamcy, faszysty, zamordysty, psychopaty, człowieka gotowego do nieustannych i dobrowolnych samookaleczeń umysłowych i cielesnych, gotowych poświęcić swoje zdrowie i życie w imię ogólnie pojętego dobra elit rządzących.

Osobę z gatunku Homo Covidus można scharakteryzować następującymi cechami:
człowiek podporządkowany kolektywowi (organizacji partyjnej),
dla jego postawy charakterystyczna jest ucieczka od wolności i odpowiedzialności,
koniunkturalizm, oportunizm,
agresja wobec słabszych, agresja wobec przeciwników nowego systemu, uniżoność wobec silniejszych,
brak samodzielnego krytycznego myślenia oraz działania,
oczekiwanie, że „rząd chce dla nas dobrze”,
zniewolony intelektualnie,
pozbawiony osobowości i godności,
całkowicie podporządkowany władzy, mediom,
izolacja od światowej kultury, stworzona poprzez ograniczanie podróży za granicę i ścisłą cenzurą informacji w mediach oraz wszechobecnością propagandy,

Homo covidius to: „zniewolony przez ustrój kowidowy klient big pharmy, placówek testowych, szpitali i lecznic – żywił się towarami i usługami, jakie system mu oferował. Zawdzięczając je systemowi, homo covidius uzależnił się od pandemii, co jednak nie znaczy, by w pewnym momencie nie przyczynił się do jego obalenia. Gdy system przestał zaspokajać jego nadzieje i potrzeby, homo covidius wziął udział w buncie. Przyczynił się w mniejszym lub większym stopniu do tego, że miejsce kowidian zajęli inni ludzie – zwolennicy neobolszewizmu z k. Schwabem i B. Gatesem na czele. Ale oto powstał paradoks. Homo covidius wymaga teraz od nowych «kapitalistów», by zaspokajali te potrzeby, których nie zdołali zaspokoić zamordyści pokroju Niedzielskiego, Morawieckiego etc. Jest on jak niewolnik, który po wyzwoleniu z jednej niewoli czym prędzej szuka sobie drugiej. Homo covidius to neodemokratyczna forma «ucieczki od wolności», którą kiedyś opisał Erich Fromm.

Stan
Gość
Stan
14 stycznia 2022 14:52

Widocznie przeczytałeś artykuł pana Gadowskiego bez zrozumienia. Nie popełnił on żadnego plagiatu. Pan Gadowski posługuje się terminem “Homo covidianus” a nie “homo covidius”. Widzisz różnice? Pan Gadowski jest dziennikarzem i pisarzem poważnym, Nie widziałem u niego nigdy plagiatu i nie jest plagiatem to co napisał teraz. Wiem że chciałeś popisać się elokwencją ale trzeba uważać co się pisze publicznie. Na pewno pan Gadowski jest tego świadomy.

POLECAMY