Bąkiewicz do Morawieckiego: Wzywam do zablokowania “Fit for 55”

WAŻNE
Dodano   4
  Loading
Robert Bąkiewicz

Robert Bąkiewicz / Fot. You Tube/ Media Narodowe

Robert Bąkiewicz wezwał premiera Morawieckiego do zawetowania "Fif for 55". - Tylko radykalny krok, zrywający z obecnym kierunkiem tej polityki, może zapewnić gospodarce unijnej szanse konkurowania na rynkach światowych i osłabienie procesu jej degradacji - podkreślił.

Zobacz także: Kalendarium Patriotyczne Mediów Narodowych od 11 do 17 stycznia: demonstracje, pikiety, spotkania

Robert Bąkiewicz wskazał na zagrożenie płynące z planów budowy europejskiego “superpaństwa”.

Działania zmierzające do budowy „superpaństwa” europejskiego są bowiem wyrazem dominacji niemieckiej, chęcią zdobycia hegemonii w Unii Europejskiej i degradacji pozostałych państw członkowskich. Najbardziej odczują to państwa Europy Środkowo-Wschodniej, które przedstawiane są w roli protektoratów zależnych ekonomicznie, kulturowo i politycznie od polityki Berlina. Podobny sens mają także działania TSUE, łamiące traktaty europejskie i bezpodstawnie ingerującą w kwestie, które nie są przyznane prawnie Unii w żaden sposób. Dotyczy to także polityki energetycznej, która nie tylko zmierza do dominacji energetycznej Niemiec w porozumieniu z Rosjanami, ale ma na celu trwałe uzależnienie i zapewnienie swojej przewagi konkurencyjnej nad gospodarkami państw naszego obszaru – podkreślił.

Lider Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o zablokowanie “Fit for 55”.

Wzywam zatem Pana do zawetowania przygotowanego przez Komisję Europejską programu „Fit for 55”. Wdrożenie bowiem tego programu nie tylko zablokuje rozwój naszego kraju, ale także przyspieszy degradację gospodarki unijnej w skali światowej. Zawetowanie tego programu jest działaniem koniecznym dla dalszego rozwoju naszej gospodarki, chociaż wciąż niewystarczającym – stwierdził.

Jego zdaniem konieczna jest współpraca międzypaństwowa w tej sprawie.

Dlatego wzywam Pana, aby w sytuacji powszechnego niezadowolenia z unijnej polityki klimatycznej i energetycznej, podjął Pan działania wśród państw dotkniętych jej skutkami, na rzecz wycofania się Unii z tych niedorzecznych postanowień. Tylko radykalny krok, zrywający z obecnym kierunkiem tej polityki, może zapewnić gospodarce unijnej szanse konkurowania na rynkach światowych i osłabienie procesu jej degradacji – dodał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Dariusz
Gość
Dariusz
11 stycznia 2022 20:53

Zakończyć ten obłęd!

Krzysiek
Gość
Krzysiek
11 stycznia 2022 22:28

Tylko, że Mateusz już wszystko podpisał i na wszystko się zgodził. Jego minister Kurtyka podpisał wszystkie najgorsze zielone niełady, polityki klimatyczne. Likwidacje kopalń, górnictwa itd. Teraz to już można sobie apelować itd.

ala
Gość
ala
12 stycznia 2022 09:03
Reply to  Krzysiek

Oczywiście tak, podpisał wszystko począwszy od głosowania na niemiecka Urszulkę, co wtedy przyprawiło wyborców PiSu niemal o stupor.

I tak to się nadal toczy, gojom w polin mówi jedno a w UE robi drugie jako krypto Tusk.

Polak
Gość
Polak
11 stycznia 2022 23:36

Politycy uczcie się stanowczości i twardej obrony polskich interesów. U nas w rządzie niestety same mięczaki…

POLECAMY